„To nie jest twoje dziecko” Małgorzata Falkowska

Jak wysoka może być cena macierzyństwa? Troje bohaterów: dobrze sytuowane małżeństwo, Anna i Paweł, oraz studentka Michalina, podejmuje brzemienną w skutkach decyzję.

”To nie jest Twoje dziecko” opowieścią o mrocznych ludzkich instynktach

Macierzyństwo ponad wszystko

„To nie jest twoje dziecko” jest mroczną opowieścią o jednym z największych pragnień ludzkości i o tym, że złe wybory są często początkiem końca. Intryga, niespełnione nadzieje dwóch matek i umiejętnie budowane napięcie sprawią, że lektura tej książki nikogo nie pozostawi obojętnym.

Historia, którą poznajemy z przeplatających się relacji Anny, Michaliny i Pawła sprawia, że wraz z bohaterami wikłamy się w psychologiczną grę. Wymyka się ona wszelkim schematom i zmierza do niespodziewanego, dramatycznego finału.

Dramat na trzy głosy

Są decyzje, od których nie ma ucieczki.

Nim zgodzisz się rozpocząć tę grę, upewnij się, że naprawdę nie masz innego wyboru…

Jutro wydawało się zawsze znajome i bliskie, lecz teraz mam wrażenie, jakby się oddalało, nie pytając mnie o zdanie. Chciałabym za nim biec, ale ono przyspiesza. Nie czeka na mnie. Nie chce, bym je spotkała…

Życie to taka pojemna walizka, która wydaje się nie mieć dna. Upychamy w niej wszystko… Czasem złożone uważnie wspomnienia, które chcemy pielęgnować, czasem wrzucone luzem, jakbyśmy chcieli o nich zapomnieć.

Małgorzata Falkowska

Autorka popularnych powieści obyczajowych: „Mąż potrzebny na już”, „Gorzej być (nie) może”, „Poszukiwani, poszukiwany” oraz książki dla dzieci „Po co komu białą kredka?”. Włocławianka mieszkająca na stałe w Toruniu, który pokochała całym sercem dzięki swojemu mężowi, Wojtkowi. Absolwentka pedagogiki specjalnej, dla której praca stała się prawdziwą pasją. Zetknęła się w niej także z mrocznymi stronami ludzkiej psychiki. Tym doświadczeniom zawdzięczamy książkę „To nie jest twoje dziecko”. Bliscy śmieją się, że patrzy na świat przez różowe okulary. Ona to sobie chwali, ale swoją najnowszą powieścią udowadnia, że dostrzega także jego ciemne barwy ludzkiego świata.