Tom Hanks. Enigma. David Gardner

Pierwsza biografia Toma Hanksa w końcu doczekała się polskiego wydania!

tom hanks enigma
Tom Hanks. Enigma. David Gardner.

Ulubieniec milionów. Aktor, reżyser, producent filmowy, pisarz, a także dwukrotny zdobywca Oscara – ale Toma Hanksa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. A przynajmniej może się tak wydawać, bo chociaż znamy go z ekranów, to czy naprawdę znamy jego samego? Jak udowadnia ta książka, wcale nie. Ponieważ Tom Hanks to prawdziwa enigma.

Tom osiągnął szczyt kariery już tak dawno, że łatwo zapomnieć o początkowych trudach, którym musiał stawiać czoło, zarówno jako aktor, jak i człowiek – napisał o artyście David Gardner.

Kariera Toma Hanksa

Widzowie pokochali go za role w komediach romantycznych, takich jak kultowa „Bezsenność w Seattle” czy „Masz wiadomość”. Jednak to role dramatyczne przyniosły mu nagrody i uznanie. W filmie „Filadelfia” pokazał nową twarz i zdobył pierwszego Oscara. Natomiast rok później zdobył drugiego – za niezapomnianą rolę w uwielbianym przez widzów na całym świecie filmie „Forrest Gump”. Role w produkcjach takich jak „Szeregowiec Ryan”, „Cast Away – poza światem” czy „Terminal” ugruntowały jego pozycję jako jednej z największych gwiazd Hollywood.

Tom Hanks. Enigma

Kim jest człowiek, który wykreował te role? Odkryj tajemnice jednej z najbardziej znanych gwiazd filmu. Za radosnym wizerunkiem kryje się bowiem człowiek o burzliwym dzieciństwie. Tom szybko postanowił się ustatkować, ale życie miało inne plany. A potem pojawiła się Rita i wszystko odmieniła. Nadeszły sukcesy, sława i kolejne możliwości, nawet w świecie polityki. Tom na prezydenta?

Wejdź w wielki świat kina i poznaj człowieka, który po Hollywood jeździ polskim maluchem.