Twój dzień, Twoje życie. Holistyczna filozofia bycia, Aubrey Marcus

Aubrey Marcus w swojej książce „Twój dzień, Twoje życie. Holistyczna filozofia bycia” pokazuje, że czasem warto wprowadzić proste zmiany w swoim jednym dniu, by zyskać nową, lepszą codzienność.


Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sposób, w jaki przeżywasz każdy dzień przekłada się na jakość Twojego życia? Często narzekamy, że nasze życie nie jest takie, jakim byśmy je chcieli. Z drugiej strony jednak nie wiemy, w jaki sposób je zmienić, by spełniało nasze oczekiwania.

Książka „Twoje życie, Twój dzień. Holistyczna filozofia bycia” nie jest poradnikiem, o którym szybko się zapomina. To kompleksowy program, dzięki któremu każdy dzień zyskuje nową jakość. Autor w kilkunastu rozdziałach przeprowadza czytelnika przez wszystkie etapy dnia: od przebudzenia, poprzez drogę do pracy, posiłki czy wreszcie zaśnięcia. Wskazuje, jakie zmiany warto wprowadzić w każdym z tych elementów, by zyskać większą satysfakcję z każdej chwili. A przecież to właśnie owe chwile składają się na całe nasze życie.
Aubrey Marcus dzieli się z czytelnikami swoim sprawdzonym sposobem na lepsze przeżywanie każdego dnia. Każdy znajdzie w tej pozycji ciekawe, a często wręcz zaskakujące informacje, dotyczące właściwego żywienia, treningu, podejścia do pracy czy do czasu wolnego. Autor krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób ulepszyć swoje działania, by stać się bardziej produktywnym, ale też po prostu szczęśliwszym człowiekiem.

Tym, co wyróżnia te książkę, jest holistyczne podejście autora. Marcus traktuje życie człowieka, jako całość, nie dzieląc go na obszar poświęcony pracy, rodzinie czy własnym zainteresowaniom. Zgodnie z tą filozofią wszystkie płaszczyzny przenikają się i wzajemnie uzupełniają. Jeden dzień z kolei jest w podejściu przedstawionym w lekturze reprezentantem całego życia. Odpowiednie zadbanie o niego będzie skutkowało osiągnięciem życiowej satysfakcji.