Upiory XX wieku. Joe Hill

Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych współczesnych pisarzy literatury grozy.

Upiory XX wieku
Upiory XX wieku. Joe Hill

„Upiory XX wieku” od 15 września dostępne są już w księgarniach. To koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości.

„Upiory XX wieku”

Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej…

Jak ta o dziewczynie, młodej, pięknej i… martwej, czekającej bez końca w budynku kina pewnego popołudnia 1945 roku…
Albo ta o chłopaku, który kiedyś był człowiekiem, ale obudził się jako gigantyczna szarańcza i teraz nie spocznie, dopóki wszyscy w miasteczku nie zaczną trząść się ze strachu, kiedy usłyszą jego śpiew.
Lub ta o mężczyźnie zamkniętym w zalanej krwią piwnicy z zabitymi dziećmi i starym telefonem, który wciąż opętańczo dzwoni, choć dawno został odłączony…

O autorze

Joe Hill (ur. 1972 r.) zadebiutował w 1997 roku opowiadaniem „The Lady Rests”. Jego pierwsza książka została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez czytelników, jak i krytykę. Zdobyła także prestiżowe Bram Stocker Award oraz British Fantasy Award. Bram Stocker Award przyznano również Hillowi za jego pierwszą powieść, „Pudełko w kształcie serca”, wyróżnioną także Locus Award. Prawa do jej ekranizacji zakupił Warner Bros, jeszcze zanim została wydana w roku 2007. Dzieło okrzyknięto najlepszym debiutem z gatunku horroru od czasu Clive’a Barkera. Uznano je też za jedną z najbardziej udanych historii o duchach, jakie kiedykolwiek napisano.

Po trzech latach ukazała się kolejna powieść Hilla, „Rogi”, napisana w klimacie fantasy historia o miłości, przyjaźni i… szaleństwie – przeniesiona na ekran z Danielem Radcliffem w roli głównej.

Z kolei wydana w USA w 2013 roku powieść „NOS4A2”, zupełnie nowa historia o wampirach ugruntowała niekwestionowany status Hilla jako mistrza horroru i mrocznego fantasy nowego pokolenia. Wielu krytyków i znawców literatury grozy uznało, że powieścią „NOS4A2” Joe Hill zdetronizował króla horroru – i swojego ojca – Stephena Kinga.