Urodowe odliczanie do świąt

W cztery tygodnie możesz kompleksowo zadbać o urodę. Zgubisz zbędne kilogramy, przywrócisz skórze młodzieńczy wygląd, a zębom naturalną biel. Które kuracje warto wpisać do przedświątecznego kalendarza?

urodowe odliczanie

4 tygodnie – zachwyć sylwetką

Zdaniem eksperta przez cztery tygodnie można zredukować kilka niechcianych kilogramów, pozbyć się paru centymetrów w pasie i nabrać energii na świąteczne ucztowanie: – Warto jednak pamiętać, że jeśli o utracie wagi myślimy naprawdę poważnie, należy skorzystać z fachowej pomocy dietetyka – mówi Katarzyna Uścińska, dietetyk w warszawskiej Klinice Demeter.

Zasady, których warto przestrzegać:

  1. Cztery pełnowartościowe posiłki dziennie, zjadane o stałych porach – utrzymamy metabolizm na stałym poziomie.
  2. Ograniczenie używek, zwiększenie ilości wypijanej wody, wprowadzenie aktywności fizycznych – zmniejszymy ilość toksyn i oczyścimy komórki organizmu.
  3. Eliminacja żywności przetworzonej, zjadanie dużej ilości warzyw ze świeżymi ziołami – mają niską wartość kaloryczną, a dużą wartość odżywczą.
  4. Stawianie na węglowodany w pierwszej części dnia, ograniczenie ich wieczorem – zmusimy organizm do czerpania energii z tkanki tłuszczowej.

3,5 tygodnia – młodzieńczy wygląd

Trzy-cztery tygodnie do świąt i sylwestra, to dobry moment na przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu. Dużym zaufaniem lekarzy i pacjentów cieszy się zabieg wypełniania zmarszczek i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym. Substancja naturalnie występuję w organizmie, co sprawia, że jest bezpieczna. – Kwas hialuronowy pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny oraz dostarcza wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. W efekcie skóra staje się ujędrniona, odżywiona oraz nawilżona – mówi dr Kornelia Biłyk, dermatolog w Klinice Demeter w Warszawie.

3 tygodnie – zdrowa i nawilżona

Na trzy tygodnie przed „wielkim wyjściem” warto postawić na mezoterapię. Zabieg polega na dostarczeniu substancji czynnych do głębokich warstw skóry, w ilościach nieosiągalnych za pomocą kosmetyków. W rezultacie skóra odzyskuje jędrność, jest nawilżona i odmłodzona – Mezoterapia powoduje przyspieszenie metabolizmu, poprawę przepływu limfy i krążenia krwi, a także niweluje zmarszczki, rozjaśniania skórę, utrzymuje odpowiednie nawilżenia. Zabieg warto przeprowadzać szczególnie zimą, kiedy mróz, wiatr, ale też wahania temperatur związane ogrzewaniem się do uszkodzenia płaszcza hydro-lipidowego skóry – mówi dr Kornelia Biłyk.

2 tygodnie – śnieżnobiałe święta

W święta i karnawale z pewnością nie zabraknie okazji do uśmiechu, dlatego o białych zębach najlepiej pomyśleć zawczasu. Najbardziej trwałym sposobem jest wybielanie w gabinecie stomatologicznym. – Zabieg poprzedza konsultacja stomatologiczna – dentysta usuwa kamień, wykonuje piaskowanie (zdjęcie osadu), diagnozuje stan dziąseł, uzupełnia ubytki. Nie można wybielać zębów chorych, ponieważ może to doprowadzić nawet do zapalenia miazgi – mówi lek. stom. Małgorzata Janusz-Kraśnicka, stomatolog w warszawskiej Klinice Demeter. Warto pamiętać, że nie zawsze jeden zabieg wystarczy. Zdarza się, że dentystę trzeba odwiedzić kilka razy.

Tydzień – peeling

Peeling to zabieg, który usuwa wierzchnią warstwę naskórka i pobudza procesy regeneracyjne. To sprawia, że skóra ma mniej zmarszczek, zdrowszy wygląd, staje się jaśniejsza. Za każdym razem rodzaj peelingu dobieramy do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wybór jest uzależniony od typu skóry, wieku oraz oczekiwanych efektów zabiegu – mówi dr Kornelia Biłyk, dermatolog w Klinice Demeter w Warszawie. Specjalista może zaproponować na przykład peeling migdałowy, który daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych. W przypadku większości peelingów, kilka dni po zabiegu występuje intensywne łuszczenie się skóry. Po tym etapie skóra przybiera młodszy wygląd. Peelingi są zabiegami bezpiecznymi i bezbolesnymi.

Teraz zadbanie o siebie i o swój wygląd jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Korzystając z wizyty u dermatologa lub kosmetologa w warszawskiej Klinice Demeter, można odebrać 20-procentowy rabat na najpopularniejsze zabiegi upiększające: mezoterapię, peeling, wypełnianie zmarszczek i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, wybielanie zębów. Rabat obowiązuje również w ramach bonu prezentowego.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Zabieg nawilżający

- Odchudzanie

- Aktywność fizyczna