Wasza Wysokość w reż. Agnieszki Smoczyńskiej. Wstęp bezpłatny

Podczas wyprawy na Kanczendzongę ginie młody chłopak. Towarzysząca mu Wanda tłumaczy na konferencji prasowej, jak do tego doszło.

wasza wysokosc

20 stycznia w Instytucie Teatralnym spektaklem WASZA WYSOKOŚĆ w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej zainaugurowany zostanie cykl ekranizacji polskiej młodej dramaturgii teatralnej TEATROTEKA. Zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat spektaklu i całego cyklu.

Wasza wysokość

Podczas wyprawy na Kanczendzongę ginie młody chłopak. Towarzysząca mu Wanda
tłumaczy na konferencji prasowej, jak do tego doszło. Jeden z uczestników pogrzebu, reżyser – dokumentalista, proponuje Wandzie powrót na Kanczendzongę – po ciało zaginionego alpinisty. Do wyprawy, z której ma powstać film, dołącza dziewczyna chłopaka, Anna oraz jej ojciec Jerzy, przyjaciel Wandy. Cała czwórka musi skonfrontować się nie tylko z surową naturą, ale i z własną, niełatwą, przeszłością. Sztuka inspirowana m.in. biografią Wandy Rutkiewicz znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2014 roku.

Pokazy odbywają się w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego (ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa). Wstęp wolny.
20 stycznia 2016, g. 18:30
tekst: Anna Wakulik
reżyseria: Agnieszka Smoczyńska

TEATROTEKA WFDiF – cykl ekranizacji polskiej młodej dramaturgii teatralnej
wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. TEATROTEKA
WFDiF to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację nowatorskich utworów. To także przestrzeń dla reżyserów młodego i średniego pokolenia, którzy mimo znaczącego dorobku teatralnego, nie mieli dotąd możliwości stworzenia własnego dzieła audiowizualnego. Projekt realizowany z udziałem specjalistów planu filmowego, skupionych wokół Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, ma to umożliwić.