Widzisz tu okrąg? Odpowiedź ujawni szczegóły Twojej osobowości!

Szklanka jest do połowy pusta czy do połowy pełna? Na pewno niejeden raz przeglądając strony internetowe, natknęliście się na test dotyczący osobowości. Amerykańscy naukowcy właśnie opracowali kolejny.

widzisz kolo
Widzisz na zdjęciu koło? Odpowiedź ujawni szczegóły Twojej osobowości! Zdjęcie: Journal of Personality and Social Psychology

Odpowiedź na jedno proste pytanie może ujawnić wiele informacji na temat Twojej osobowości i przekonań.

Spójrz na zdjęcie i odpowiedz: czy widzisz tu okrąg?

Zapamiętaj pierwszą myśl. Okaże się, jakie są Twoje poglądy. Jesteś liberalny czy bliżej Ci do konserwatysty?Osoby, które widzą okrąg, najprawdopodobniej są bardziej liberalne, nie mają problemów z zaakceptowaniem mniejszości w społeczeństwie – tak wynika z najnowszych badań Journal of Personality and Social Psychology. Popierają legalizację marihuany, związków homoseksualnych, są zwolennikami pomocy dla bezrobotnych i bezdomnych.

Jeżeli na zdjęciu widzisz co innego, Twoje poglądy są bliższe konserwatyzmowi. Dla drugiej grupy ważne jest przede wszystkim utrzymywanie silnej armii. Konserwatyści popierają politykę „zera tolerancji” dla przestępstw takich jak prostytucja, handel narkotykami i ich nielegalne zażywanie.

Na czym polegały badania?

Eksperyment przeprowadzono w trzech częściach. Uczestnikom pokazano różne rodzaje figur geometrycznych i zapytano ich, w jakim stopniu przypominają trójkąt, okrąg lub kwadrat.

Konserwatywni badani zwracali większą uwagę na niedoskonałości kształtów niż uczestnicy o poglądach liberalnych. Ci drudzy wykazywali się większą tolerancją, nie zwracając uwagi na szczegóły.A Ty do której grupy należysz?
Źródło: The Telegraph
Wpis znaleziono dzięki:

- Test na osobowość

- Test z okręgiem

- Polityczne przekonania