Więzień układu. Alan Akab

wiezien ukladu

Odległa przyszłość, w której autorytarny system rozległej inwigilacji obywateli nie pozwala mieć  wątpliwości, kto stoi po słusznej stronie, a kto jest elementem wywrotowym.

Tytuł: Więzień
Tom: 1
Autor: Alan Akab
Data premiery: 9 września 2011 r.
Miejsce wydania: Lublin
Liczba stron: 534
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 130 x 200
Seria: Konstrukty Science Fiction
ISBN: 978-83-62980-08-6
Cena: 39,90 zł

Mroczny świat postępu technologii i degradacji człowieka. Odległa przyszłość, w której autorytarny system rozległej inwigilacji obywateli nie pozwala mieć wątpliwości, kto stoi po słusznej stronie, a kto jest elementem wywrotowym.
Ludzkość rozkwita – podbijając kosmos – kolonizuje planety i buduje stacje orbitalne. Te ostatnie to wielkie molochy o gęstej, dusznej i nieprzychylnej atmosferze, gdzie żaden człowiek nie może czuć się dobrze. Dotyczy to wszystkich – zarówno, dorosłych, jak i dzieci, kobiet i mężczyzn.

Szkoła na stacji orbitalnej tylko pozornie jest zwykłą placówką oświatową. Codziennością są mroczne tajemnice skrywane przed dorosłymi, brutalne gry i wszechobecne zagrożenie. Podobnie jest w świecie dorosłych, gdzie planetarne kolonie walczą o niepodległość, a każdy krok obywatela jest nadzorowany. W tym systemie stacja orbitalna może okazać się nie wybawieniem od trosk, ale pułapką dla swych mieszkańców. Miejscem, na które będą skazani na zawsze…