Wódka wyklucza Łódkę i odwrotnie

wodka wyklucza lodke4 sierpnia w warszawskim hotelu Marriott odbyła się konferencja prasowa dotycząca kampanii społecznej „Pływam bez promili”. Organizowana od trzech lat akcja Stowarzyszenia Polska Wódka-Polish Vodka Association (PVA) to jedyna tego typu inicjatywa w Europie.

Od początku kwietnia do końca lipca br. w polskich wodach utonęło ponad 450 osób, ok. 80% z nich było pod wpływem alkoholu. Statystyki przerażają zarówno Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jak i wszelkie organizacje zrzeszające żeglarzy, wędkarzy, a nawet kajakarzy. „Nasza organizacja od wielu lat głośno mówi o problemie, jakim jest zupełny brak wyobraźni osób przebywających nad wodą i spożywających alkohol” – mówi Jerzy Telak, Prezes WOPR. „Dlatego też w trwającym sezonie wakacyjnym przestrzeganie przed łączeniem żywiołu wody i alkoholu jest jednym z priorytetów PVA” konkluduje Prezes Polish Vodka Association, Andrzej Szumowski.

Ideę „Pływam bez promili” poparł także Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polski Związek Wędkarski, Polski Związek Kajakowy oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa. W ramach kampanii, w nadmorskich kurortach, a także w miejscowościach położonymi nad jeziorami i rzekami w całej Polsce rozwieszone zostaną plakaty informujące o zagrożeniach związanych z uprawianiem sportów wodnych po spożyciu alkoholu. Kampania obejmie także bardziej aktywne działania edukacyjne, które będą promowane podczas dwudniowej akcji 14-15 sierpnia br. w Ustce, poprzez stronę internetową www.plywambezpromili.pl oraz imprezy sportowe organizowane przez partnerów.
Thursday, 12 August 2010