Wojowniczki. Glennon Doyle Melton

To barwne eseje o zmaganiach kobiet przytłoczonych rutyną dnia codziennego, przeznaczone nie tylko dla feministek

wojowniczki patronat

Glennon Doyle Melton przez wiele lat budowała wokół siebie wysoki i potężny mur skutecznie oddzielający ją od najbliższych i przyjaciół. Zmagając się z chorobą alkoholową i bulimią, skryła się w wypełnionym poczuciem winy i wstydu bunkrze, z którego bardzo długo nie chciała wyjść.

Pewnego dnia wszystko się zmieniło: Glennon się przebudziła i otworzyła na nowe życie. Zaczęła prowadzić słynny parentingowy blog Momastery.com, dając upust swoim kobiecym doświadczeniom jako żony z 12-letnim stażem i matki trojga dzieci. W niedługim czasie jej teksty zdobyły ogromną popularność i zostały wydane w formie esejów.

Dowcipne, a zarazem niezwykle celne obserwacje poczynione przez Glennon inspirują miliony osób na całym świecie. Autorka dobitnie pokazuje, że bez względu na to, jakie trudności przeżywamy w swoim życiu, miłość zawsze wygrywa – i tylko ona się liczy.

W tej bardzo osobistej książce Glennon niesie przesłanie skierowane do wszystkich kobiet:  Przestańcie na siłę dążyć do zachowania podyktowanej społecznie i kulturowo nieosiągalnej doskonałości. Kiedy zaakceptujecie życie takim, jakim ono naprawdę jest, i kiedy przejrzycie na oczy, że macie prawo do własnych wyborów, które niekoniecznie podobają się innym, to wtedy w końcu same się przekonacie, że dopiero po zmianie nastawienia do życia ono samo ulegnie niesamowitej zmianie – na lepsze rzecz jasna.

Rewelacyjny poradnik dla kobiet, które codziennie godzą to, co wydaje się niemożliwe do pogodzenia.

„Glennon ucieleśnia wszystkie cechy idealnej kobiety: jest autentyczna, zabawna, mądra, czuła oraz bardzo silna, zwłaszcza w obliczu niezwykle trudnych wyzwań życiowych. Magia tej książki polega na tym, że zanim skończysz ją czytać, zdasz sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nie masz sobie nic do zarzucenia. Jesteś idealna – tak jak Glennon. To książka, dzięki której poczujesz się kochana i uwielbiana. Nie znam innego dzieła, które miałoby taki efekt” – Vanessa Diffenbaugh, autorka książki Sekretny język kwiatów

Wojowniczki to niezwykle odważna, ale zarazem bardzo zabawna książka o tym, jak się nie poddawać i żyć pełnią życia” – Geneen Roth, autorka książki Women, Food and God