Wstrząsający reportaż Magdy i Piotra Mieśników | Książka „Poprawione

Reportaż Magdy i Piotra Mieśników zatytułowany „Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków”

Czy medycyna estetyczna uzależnia? Jaka jest świadomość Polaków w zakresie chirurgii plastycznej? Ile średnio wydajemy na zabiegi upiększające i dlaczego się im poddajemy? Jaką rolę w wyścigu po doskonałość odgrywają media społecznościowe?
Milena w wieku pięciu lat wylała na siebie czajnik z wrzątkiem, czego efektem były głębokie poparzenia ręki, prawej piersi i boku. Powstałe blizny nigdy nie znikną całkowicie, ale dzięki przeszczepowi skóry Milena wreszcie czuje się we własnym ciele dobrze.

Danuta w wyniku choroby nowotworowej przeszła zabieg obustronnej mastektomii, lecz – jak sama przyznaje – dzięki rekonstrukcji piersi nie utraciła poczucia kobiecości. Operacja kosztowała ją dwadzieścia tysięcy złotych, ale jej zdaniem było warto. Depresja i strach przed wychodzeniem z domu są dziś zaledwie złym wspomnieniem.

Książka „Poprawione
Dla tych kobiet wizyta w gabinecie chirurga plastyka okazała się życiowym przełomem. Ale nie wszystkie historie kończą się happy endem.
Dwudziestosiedmioletnia Natalia marzyła o większym biuście. W wyniku komplikacji po nieudanym zabiegu trafiła do szpitala z ostrym stanem zapalnym, gdzie – aby ratować jej życie – podjęto dramatyczną decyzję o amputacji obu piersi.
Paulina Werner na operację pośladków wybrała się do Turcji. Na miejscu przeżyła prawdziwe piekło i niewiele brakowało, by przypłaciła tę wizytę życiem.

Nosy, piersi, brzuchy – to Polacy poprawiają najczęściej. Operacje plastyczne nigdy nie były tak popularne jak dziś. Dziennikarze Magda i Piotr Mieśnikowie w swoim najnowszym reportażu zabierają nas w fascynującą, a chwilami także niezwykle przejmującą podróż do świata chirurgii plastycznej.

Prócz poruszających historii zwykłych Polek i Polaków atutem książki są liczne wywiady z ekspertami, takimi jak: dr n. med. Lucjan Cezary Peszyński-Drews, jeden z pionierów medycyny estetycznej, dr Barbara Blicharczyk, specjalistka z zakresu ginekologii estetycznej, dr Krzysztof Gojdź, właściciel klinik medycyny estetycznej w Beverly Hills, Miami i Nowym Jorku, czy dr Michał Feldman, psychiatra specjalizujący się w leczeniu zaburzeń związanych z postrzeganiem własnego ciała. O swoich metamorfozach otwarcie opowiadają również celebryci znani ze świata show-biznesu, m.in.: Fagata, Katarzyna Paskuda, Agata Arakel, bracia Piotr i Paweł Tyburscy, Anna Sowińska i Artur „Kornik” Sowiński.