Wybieramy siedzisko do stylowego wnętrza

wybieramy_stylowe_siedzisko2Jak to wszystko pogodzić i wybrać odpowiednie wyposażenie wnętrz? Coraz częściej decydujemy się na pomoc architekta wnętrz, który ma fachową wiedzę oraz doświadczenie w kreowaniu odpowiedniej aranżacji we wnętrzu.
Marzymy, aby nasz dom był wyposażony w piękne meble, chcemy, aby każdy odwiedzający je podziwiał, ale przede wszystkim żeby były gustownie dobrane i wygodne w użytkowaniu. Jak to wszystko pogodzić i wybrać odpowiednie wyposażenie wnętrz? Coraz częściej decydujemy się na pomoc architekta wnętrz, który ma fachową wiedzę oraz doświadczenie w kreowaniu odpowiedniej aranżacji we wnętrzu. Niektórzy z nas jednak pragną samodzielnie odmienić swoje wnętrza i decydują się na poszukiwanie ciekawych mebli i dodatków na własną rękę.

Gdy nie chcemy zmieniać wszystkiego w naszym mieszkaniu, możemy zdecydować się na zmianę wybranego mebla w domu. Mogą to być np. siedziska, które są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz. Są dla nas ważne, bo bardzo często z nich korzystamy, zarówno przy posiłkach, jak i siedząc przed telewizorem, komputerem, czy malując się przy toaletce. Do każdego zadania potrzebujemy innego siedziska, w jednym przypadku fotela bądź krzesła, innym razem kanapy, szezlongu lub taboretu.
Ciekawym rozwiązaniem będzie zakupienie efektownego fotela do salonu, gdzie zagości obok zwykłego zestawu wypoczynkowego. Dodamy w ten sposób charakteru oraz nowego wymiaru naszemu wnętrzu. Może to być stylizowany fotel uszak w stylu Biedermeier lub w stylu Ludwika XV, obite dekoracyjną tkaniną, z pozłacanymi, drewnianymi bokami, dodatkowo patynowanymi, by wyglądać na wiekowe meble. Dodatkowo delikatne zdobienia snycerskie czynią je wyjątkowo dekoracyjnymi przedmiotami.
Chcąc nadać stylu możemy zamienić zwykłe krzesło przy naszej toaletce czy w holu zamienić na stylowy taboret w stylu Empire. Jego piękne kształty wykonane według francuskiego historycznego wzoru z XIX w. Obity białą bądź ozdobną tkaniną od razu odmieni nasze pomieszczenie, zwracając na siebie uwagę każdego odwiedzającego.
Bardzo wyszukanym pomysłem będzie zastąpienie zwykłej sofy stylowym szezlongiem, który swoim wyszukanym kształtem zrobi wrażenie nawet w prostym otoczeniu. Szezlong stylizowany na XIX-wieczny mebel jest efektownie rzeźbiony. Natomiast tapicerka pokryta stylową tkaniną w kolorze jasnego złota przepięknie się prezentuje. Jest to dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy wygodnego mebla, efektownego i łatwego w przemieszczaniu, dzięki zamontowanym kółeczkom przy nóżkach.
Wymiana siedzisk w domu nie musi być kosztowną odmianą, a może bardzo dobrze wpłynąć na nasze wnętrze. Nawet w nowoczesnym mieszkaniu możemy się pokusić o uzupełnienie wyposażenia w stylowe dodatki. Uzyskany w ten sposób eklektyczny styl jest bardzo modny i coraz częściej stosowany przez stylistów, ze względu na swoje nieskończone możliwości aranżacji.