Wykorzystaj swoje 5 minut! Jak zrobić dobre wrażenie na randce?

Pierwsza randka to przejmujące doświadczenie. Zarówno kobieta jak i mężczyzna pragną wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Większość z nas ma złudne wyobrażenie, co do oczekiwań towarzysza. Jak idealne spotkanie widzi płeć piękna, a jak przyszły partner?

Wykorzystaj swoje 5 minut! Jak zrobić dobre wrażenie na randce?

Siggy Fickler, autorka książki „Dlaczego kobiety kochają drani?” sugeruje, że różne spojrzenia na randkę są wynikiem fascynujących relacji ze spotkań. Kobiety opowiadają o nich w zupełnie inny sposób niż płeć przeciwna. Analizują zachowanie potencjalnego partnera oraz wyrażają się w sposób emocjonalny. Mężczyzna zaś w pierwszej kolejności ocenia, czy między dwojgiem pojawiła się chemia i czy wybranka jest atrakcyjna seksualnie. Różnice, jakie na tej podstawie obserwujemy, pozwalają lepiej zrozumieć, na czym polega sekret pierwszego wrażenia.

Kontakt wzrokowy

Oczy są najważniejszą częścią wyglądu. Po spojrzeniu łatwo odgadniesz, w jakim nastroju znajduje się dana osoba. Spoglądając na drugiego człowieka szybko możesz stwierdzić, czy ci się podoba. Najważniejsze jest podtrzymywanie kontaktu wzrokowego. Jeśli spuścisz wzrok lub będziesz nim błądzić po pomieszczeniu towarzysz może odczuć, że się go obawiasz, ignorujesz lub nie wyrażasz większego zainteresowania. Pamiętaj, aby podczas pierwszego spotkania nie przesadzić ze studiowaniem wyglądu bliskiej osoby. Możesz wprowadzić ją w zawstydzenie lub spowodować, że poczuje się oceniana, a tym samym straci do ciebie jeszcze kiełkujące zaufanie.

Uśmiech

Uśmiechnięta twarz to prawdziwy afrodyzjak i jeden z najważniejszych elementów, na jakie każdy zwraca uwagę. Śmiejąc się, wydajesz się bardziej atrakcyjna. Towarzysz z przyjemnością będzie prowadził rozmowę z optymistyczną i otwartą osobą. Stres spowodowany poznawaniem kogoś nowego może cię sparaliżować i być powodem posępnego wyrazu twarzy. Warto przed spotkaniem nad tym zapanować, zrelaksować się i zaprezentować z jak najlepszej strony. Radosna buzia znacząco wpływa na osiągnięcie sukcesu w sprawach sercowych.

Szczere komplementy

Siggy Flicker informuje w książce, że mężczyźni potrzebują podbudowania swojego ego. Chociaż wydaje się, że to kobiety pragną słyszeć komplementy, płeć przeciwna również ich potrzebuje. Możesz „zapunktować” na spotkaniu chwaląc towarzysza za jego podejmowane przedsięwzięcia, o których opowiada. Jeśli mężczyzna próbuje ci zaimponować, opowiadając przejmującą historię to znak, że oczekuje komplementu i uznania. Gdy uznasz, że faktycznie jego zachowanie było godne podziwu, bez wahania skomplementuj wysłuchane działanie. Pamiętaj jednak, aby pozostać szczerą. Nie wyrażaj aprobaty z politowania lub braku pomysłu na temat do rozmowy.

Kontakt fizyczny

Kontakt fizyczny wiąże się z indywidualnym spojrzeniem na relacje damsko-męskie. Jednak drobne, nienachalne gesty mogą pomóc w tworzeniu więzi. Dodatkowo, dostrzegając takie zachowanie u osoby, możesz być pewna, że jest tobą zainteresowana. Mężczyźni częściej  wykonują te kroki, ponieważ zwracają uwagę na atrakcyjność wybranki. Jeśli dostrzeżesz, że osoba delikatnie muska twoją dłoń, stara się być jak najbliżej ciebie, poprawia część twojej garderoby lub włosy, to znak, że pociągasz ją fizycznie. Możesz też wykorzystać te informacje na swoją korzyść. Jeśli czujesz potrzebę zasygnalizowania zainteresowania bliższą relacją, wymienione gesty będą odpowiednie – nienachalne i subtelne. Często wykonujesz je podświadomie, nie zdając sobie z tego sprawy. Podobnie, kiedy zauważysz, że ktoś okazuje ci zainteresowanie dotykiem, a ty nie poczujesz chemii, jest to odpowiedni moment, aby delikatnie to zasugerować.

Temat rozmowy

Nie ma nic gorszego podczas pierwszej randki niż zapadająca cisza. Kiedy trwa kilka minut, z łatwością możesz przypomnieć sobie zabawną historię z życia i opowiedzieć ją bliskiej osobie. Możesz poruszyć np. temat dzieciństwa. To rozluźni atmosferę. Nie warto zaczynać rozmowy od zadawania pytań dotyczących statusu społecznego czy poprzednich związków. Uzyskasz na nie wystarczającą odpowiedź w odpowiednim momencie. Na tym etapie ważne jest stworzenie wspólnego pola do rozmowy, po którym można swobodnie się poruszać.

Uwzględniając powyższe zasady masz szansę zwiększyć zadowolenie ze spotkania. Pamiętaj, aby kierować się tym, co czujesz oraz być szczerym wobec osoby, z którą się umawiasz.

Marcelina Bednarska