Wypożyczasz samochód? Sprawdź o czym należy pamiętać jeżdżąc wynajętym autem!

Wypożyczenie samochodu podczas weekendowego wypadu, wakacji czy delegacji jest świetną alternatywą dla podróżowania komunikacją miejską.

Wypożyczasz samochód? Sprawdź o czym należy pamiętać jeżdżąc wynajętym autem!

Jeśli zamierzasz wypożyczyć samochód, koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, o czym warto pamiętać podróżując wynajętym autem.

Wynajem krótkoterminowy samochodu

Rynek wypożyczalni samochodów dynamicznie rośnie, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów. Coraz częściej doceniamy możliwości wynajmu samochodu w sytuacjach takich jak: wakacje, spontaniczny weekendowy wyjazd czy delegacja. Krótkoterminowy wynajem samochodu jest rozwiązaniem dedykowanym osobom, które potrzebują samochodu, a dzięki temu rozwiązaniu mogą bezproblemowo i sprawnie poruszać się po danej destynacji.

Pamiętaj, że aby wypożyczyć samochód musisz posiadać ważny dokument tożsamości oraz prawo jazdy przez co najmniej jeden rok. Ponadto przygotuj się, że przy podpisywaniu umowy będziesz musiała wpłacić kaucję. Niektóre wypożyczalnie, tak jak np. carfree.pl wychodzą naprzeciw swoim klientom i nie pobierają kaucji za wynajem samochodu.

Co zrobić w sytuacji, w której dojdzie do kolizji wypożyczonym autem? Przy podpisywaniu umowy zwróć uwagę, aby wypożyczany samochód posiadał ubezpieczenie AC, OC, NNW oraz Assistance. Profesjonalna wypożyczalnia nie obciąża klienta kosztami naprawy uszkodzonego pojazdu. Jeśli dojdzie do kolizji wypożyczonym autem, jak najszybciej skontaktuj się z wypożyczalnią oraz wezwij policję na miejsce zdarzenia. Tak samo sytuacja przedstawia się w przypadku stwierdzenia usterki w samochodzie. Niezwłocznie przerwij użytkowanie pojazdu i skontaktuj się z wypożyczalnią.

Warto także pamiętać, aby zwrócić pojazd do wypożyczalni z identycznym poziomem paliwa, jak przy wypożyczeniu. Stan pojazdu powinien być dobry. Pamiętaj, że wypożyczalnia ma prawo doliczyć dodatkowe koszty na mycie, sprzątanie czy uzupełnienia paliwa. Wysokość tych kosztów najpewniej poznasz w ogólnych warunkach umowy, więc warto poświęcić czas, aby zapoznać się z nimi dokładnie.

Koszty wynajmu samochodu z wypożyczalni

Koszt wynajęcia samochodu zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od czasu, na jaki zamierzasz wypożyczyć samochód oraz od segmentu, z którego zamierzasz wypożyczyć samochód. Koszt wynajmu mniejszego, ekonomicznego samochodu, np. Fiata Panda lub Hyundaia I10 będzie zdecydowanie niższy niż luksusowego Mercedesa A45 AMG. Przeczytaj także: Jak szybko i tanio wypożyczyć w Poznaniu auto na spontaniczny wyjazd?

Gdzie wypożyczyć samochód?

Zanim zdecydujesz się na wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy, warto przeanalizować oferty dostępne na rynku. Analiza ofert kilkudziesięciu wypożyczalni może spowodować, że szybko zrezygnujesz ze swoich planów. Jak, więc zabrać się do tego, aby dokonać najlepszego wyboru?

Na początku zastanów się, jakie elementy oferty są dla Ciebie istotne. Pewnie mała ilość formalności, bo na czytanie długich umów nikt nie ma chęci, a także atrakcyjna cena i szeroki wybór floty samochodowej. Jeśli przylatujesz samolotem, to pewnie zależy Ci, aby samochód został podstawiony pod lotnisko? Klienci cenią wypożyczalnię samochodów carfree.pl za profesjonalne podejście i ofertę dopasowaną do realnych potrzeb.

 

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Wypożyczalnia samochodów

- Jak wypożyczyć samochód

- Auta na wynajem