Zdrowy sposób na sen. Jaki materac wybrać?

Kwestia zakupu materaca spędza nam sen z powiek nie tylko ze względu na szeroki wybór ofert na rynku, ale i przez wpływ, jaki materac będzie miał na jakość naszego snu.

Zdrowy sposób na sen. Jaki materac wybrać?

Dobry materac nie jest też rzeczą tanią i powinien służyć nam przez lata, więc tym bardziej chcemy podjąć jak najlepszą decyzję w tym zakresie. Z pomocą przychodzi ten artykuł, w którym za zadanie stawiamy sobie wyróżnić najlepsze materace na rynku pod kątem jakości, wygody, zdrowia, a także opinii klientów. Jak wygląda nasz ranking najlepszych materacy? Przekonajcie się sami!

Zdrowy sposób na sen. Jaki materac wybrać?

Emma Orginal – Odpoczynek w europejskim standardzie

Choć Emma Original nie gości na rynku polskim zbyt długo, to już w całej Europie, jak i na świecie uważana jest za pioniera w branży materacy – jest to najczęściej nagradzany materac w Europie. Swoją renomę Emma zawdzięcza z pewnością innowacyjnym technologiom snu, jakie wykorzystuje w produktach. Skupiają się one na osiągnięciu najwyższego komfortu i wsparcia dla kręgosłupa. W tym celu wykorzystywana jest 7-strefowa konstrukcja, a także pianka „memory”, czyli zapamiętująca kształt. Każda pojedyncza warstwa ma najwyższy poziom certyfikacji OEKO-TEX, co w tej branży oznacza nie mniej niż gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla użytkownika. A co to daje w praktyce? Przede wszystkim wyraźnie lepszy odpoczynek bez obciążenia kręgosłupa. Jest to materac sprężynowy. Sprężyny Edge to Edge są zapakowane w specjalne kieszenie, dzięki którym występuje nacisk punktowy – zwężanie  się jednej sprężyny nie ma żadnego wpływu na sprężyny sąsiednie. W efekcie każda część ciała jest podparta indywidualnie wedle potrzeb, bez uczucia zapadania. Co więcej, na jednym materacu mogą spać dwie osoby o bardzo różnej wadze, które w żaden sposób nie będą wpływać na zachowanie materaca po stronie sąsiada. A to wszystko przy znakomitym przepływie powietrza, zapobiegającym poceniu się w nocy.

Zdrowy sposób na sen. Jaki materac wybrać?

Materac więc technologicznie jest bardzo zaawansowany. I jak się okazuje – niezwykle uniwersalny. Dzięki innowacyjnemu podejściu materac ten doskonale dopasowuje się do każdego typu sylwetki, wagi czy pozycji snu.
Jeszcze nie przekonani? I tutaj was zaskoczymy! Emma oferuje darmową wysyłkę, 10 lat gwarancji oraz 100 nocy próbnych, podczas których można zwrócić zakupiony materac bez  ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Jakby tego było mało, materac jest też optymalny dla środowiska – najnowszy model wytworzony został przy ograniczeniu śladu węglowego aż o 54%! Nic dziwnego więc, że materac zbiera tak pozytywne opinie użytkowników i jest rekomendowany jako najlepszy wybór na rynku.

Zdrowy sposób na sen. Jaki materac wybrać?

Hilding – częsty wybór Polaków

Czy Emma ma konkurencję? Przyznać trzeba, że Polacy lubią chwytać się sprawdzonych rozwiązań, jakim z pewnością jest materac Hilding. Materace tej marki nie są jednak tak uniwersalne, co firma rekompensuje szerokim wyborem – każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest to bardzo znana marka w Polsce, co niestety przekłada się również na wyższe ceny. Modele Hilding mogą być dobre dla kręgosłupa podczas odpoczynku, ale już niekoniecznie podczas wnoszenia materaca do domu – jest on dość ciężki (według opinii użytkowników). Hilding oferuje też ciekawe opcje gwarancji, jednak rekomendujemy sprawdzić konkretne warunki przed zakupem, ponieważ mogą one się różnić zależnie od produktu.

Zdrowy sposób na sen. Jaki materac wybrać?

Tempur – dla lubiących elegancję

Materace Tempur też mogą zaciekawić szeroką ofertą produktową. Są one promowane jako redukujące nacisk i dopasowujące podparcie. To co jednak powinno przykuć uwagę to to, że nie jest to produkt na każdą kieszeń. Ta marka podpisuje się raczej pod twierdzeniem, że komfort snu to luksus, a nie norma.

Jeśli chcecie mieć więc pewność, że podjęliście najlepszą decyzję, bez zbędnego przeglądania ofert w Internecie i ryzyka złego zakupu, po prostu sprawdźcie materace Emma. Dobry sen to prawo każdego z nas i nadszedł czas, żebyście upomnieli się o swoje.

Artykuł partnera