Zelmer wprowadza nowy odkurzacz cyklonowy

nowy odkurzacz ZelmerVC3300 Ceres to najnowszy odkurzacz bezworkowy firmy Zelmer łączący nowoczesny design oraz zaawansowaną technologię.

Wyposażony jest w system cyklonowy III generacji, w którym rolę worka spełnia specjalna komora. Zbierane do niej zanieczyszczenia są wprowadzane w ruch wirowy, dzięki czemu za sprawą siły odśrodkowej kurz trafia na ścianki komory i opada na jej dno. Zaletą odkurzacza cyklonowego jest niemal niezmienna moc ssania, niezależnie od stopnia zapełnienia pojemnika, dzięki czemu radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Zastosowany filtr HEPA (High Efficiency Particular Air Filter) skutecznie oczyszcza powietrze z większości zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona, takich jak np. bakterie, zarodniki grzybów, odchody roztoczy i pyłkowe alergeny. Trzecia generacja systemu cyklonowego to
innowacyjne rozwiązanie, polegające na wyprowadzeniu filtra HEPA poza komorę cyklonu. Dzięki temu znacznie ograniczono osadzanie się kurzu na filtrze, przez co zdecydowanie rzadziej trzeba go czyścić. Dodatkowo w technologii tej kurz gromadzony jest w osobnej komorze, co zwiększa pojemność zbiornika na zanieczyszczenia i zapewnia stały, wysoki poziom filtracji powietrza.

System cyklonowy docenią szczególnie posiadacze czworonogów. Łatwy sposób oczyszczania pojemnika na kurz sprawia, że usunięcie z niego zalegających włosów i sierści nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy pojemnik opróżnić ze zgromadzonych zanieczyszczeń i opłukać wodą. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnego zapachu wydostającego się z tradycyjnego odkurzacza workowego, w którym już po kilku dniach zalegająca sierść ulega rozkładowi. Pozwala on również na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż nie trzeba kupować kolejnych worków na wymianę.

Dodatkowo model VC3300 wyposażony jest w turboszczotkę zwiększającą skuteczność zbierania wszelkich zabrudzeń, zwłaszcza sierści i włosów, ze sprzątanych powierzchni. Odkurzacz VC3300 Ceres posiada silnik o dużej mocy (2000 W), elektroniczną regulację mocy, duży zasięg pracy (10 m) oraz bardzo pojemny zbiornik na kurz (2l).

5-cio stopniowy system filtracji ze zmywalnym filtrem HEPA dbają o to, by powietrze wydmuchiwane z odkurzacza było jak najwyższej jakości. System parkowania, w który wyposażony jest odkurzacz sprawia, że jego przechowywanie jest wygodne, a urządzenie jest zawsze gotowe do użycia.

Odkurzacze VC3300 CERES to urządzenie dla osób ceniących eleganckie wzornictwo i zaawansowane rozwiązania techniczne.
Odkurzacze będą dostępne w sprzedaży od marca 2012 w sugerowanej cenie detalicznej:

Model CERES VC3300.0SK 449 pln
Model CERES VC3300.0ST (wersja z turboszczotką) 499pln
Odkurzacz bezrowkowe cyklonowe VC3300 Ceres
Wysoka moc 2000W
System Cyklon III Generacji
10 m zasięg działania
Duży 2 l pojemnik na kurz
Filtr HEPA 10 zmywalny i 5cio stopniowy system filtracji
Teleskopowe rury
System parkowania, miękkie koła

Model VC3300.0ST wyposażony w turboszczotkę skuteczną w zbieraniu sierści i głęboko wnikniętych w dywan zanieczyszczeń.
Eleganckie wzornictwo i wysokiej jakości wykończenie