Zmarł wybitny aktor Witold Pyrkosz

Witold Pyrkosz, wybitny aktor filmowy, znany z wielu ról serialowych zmarł dziś w nocy. O śmierci poinformował fanpage serialu "M jak miłość"

 

Witold Pyrkosz. GA
Witold Pyrkosz. GA

„…Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas… Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy…” W rolę Lucjana Mostowiaka wcielał się przez 17 lat.

Jednak jego przygoda z aktorstwem zaczęła się w 1955 roku na deskach teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, od sztuki Włodzimierza Perzyńskiego „Lekkomyślna siostra” w reż. Tadeusza Kubalskiego. Zagrał w niej w postać Janka Topolskiego.

W 1956 roku pojawił się na dużym ekranie w filmie Jerzego Kawalerowicza „Cień”. Wszyscy znamy go z wyjątkowej roli  w filmie”Vabank” Juliusza Machulskiego i „Alternatywy 4. Pokolenie 50-latków doskonale kojarzy Witolda Pyrkosza z roli kompana w „Janosiku”  i z serialu „Czterej pancerni i pies” jako plutonowy Franek Wichura.

Aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W Wigilię 2016 roku skończył 90 lat.