Żyrandol – 4 przykłady na to, że nie musi być nudny!

Żyrandol kojarzył się do tej pory z bardzo klasycznymi aranżacjami, nawiązującymi do wnętrz stylizowanych na te w klimacie dawnej epoki. I nic w tym dziwnego – żyrandol znany jest przecież już od czasów średniowiecza, kiedy to stanowił jeden z ważniejszych elementów wyposażeniowych zamków, klasztorów i kościołów

Żyrandol – 4 przykłady na to, że nie musi być nudny!

Z czasem jednak zawitał również do tradycyjnych domów, pełniąc niezwykle dekoracyjną funkcję. Dziś żyrandol wraca do łask i sprawdza się doskonale nie tylko w klasycznych aranżacjach. Przedstawiamy 4 przykłady na to, że tego rodzaju źródło światła wcale nie musi być nudne!

Nowoczesne modele żyrandoli

Oferowane obecnie na rynku oświetleniowym żyrandole są niezwykle różnorodne. Posiadają ciekawe konstrukcje, wiele punktów świetlnych, przepięknie mieniące się kryształy i inne, oryginalne elementy ozdobne. Bez względu na formę, jaką przybierają, niemalże zawsze przyciągają wzrok i zwracają uwagę, tworząc doskonałe uzupełnienie każdego wnętrza, w jakim się znajdują –mówi pracownik sklepu lampy.pl.

Dziś żyrandole to źródła światła, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w salach balowych i wielkich halach, ale także w przypadku mieszkań. Przedstawiamy niezwykle ciekawe modele, które sprawdzają się idealnie jako oryginalne żyrandole do salonu.

1. Dekoracyjny żyrandol w stylu florentyńskim

Żyrandol – 4 przykłady na to, że nie musi być nudny!

Jeżeli poszukujesz prawdziwego dzieła sztuki, stanowiącego doskonałe uzupełnienie wnętrza zaaranżowanego zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym, postaw na ręcznie wykonany żyrandol zaprojektowany w stylu florentyńskim. Tego rodzaju źródło światła wprowadzi do Twojego wnętrza nie tylko romantyzm, ale także odrobinę fantazji. Oprócz tego, że żyrandol ten zapewnia przede wszystkim doskonały efekt wizualny, pełni także funkcję użytkową. Posiada aż 10 źródeł światła, z których 4 są ruchome, pozwalając tym samym na punktowe oświetlenie. Dzięki precyzji wykonania elementów imitujących róże i oplatających je liści, ten żyrandol do salonu skradnie serce każdego miłośnika stylu florentyńskiego i włoskiej sztukaterii.

2. Nowoczesny żyrandol 50-punktowy

Żyrandol – 4 przykłady na to, że nie musi być nudny!

Doskonałym przykładem tego, że w nowoczesnych projektach coraz częściej odchodzi się od tradycyjnego charakteru żyrandola jest ten, posiadający aż pięćdziesiąt czarnych i wygiętych na różne strony finezyjnych ramion, połączonych z korpusem za pomocą drążków z mosiądzu lub chromu. Tak nowoczesny i oryginalny zarazem żyrandol zaprojektował Gino Sarfatti, który w trakcie swojego 30-letniego doświadczenia stworzył ponad 400 lamp. Owoc jego pracy stanowią również żyrandole, charakteryzujące się niezwykle nowoczesnym designem – mówi pracownik firmy lampy.pl.

3. Minimalistyczny żyrandol Chandelier

Żyrandol – 4 przykłady na to, że nie musi być nudny!

Dla osób ceniących sobie minimalizm i nawiązanie do prostych form, doskonałym rozwiązaniem okaże się stylowy żyrandol, którego okrągły stelaż, przypominający wyposażenie zamków i pałaców, zawiera 19 charakterystycznych żarówek, emitujących bajecznie pięknie światło. Ten ponadczasowy żyrandol wyróżnia przede wszystkim prostota i subtelna elegancja. Dostępny jest w szarym aluminium oraz czarnym mosiądzu. Doskonale odnajdzie się zarówno w pomieszczeniach użytkowych, jak i w dużych holach wejściowych czy nawet kościołach.

4. Bajeczny żyrandol kryształowy

Żyrandol – 4 przykłady na to, że nie musi być nudny!

Z kolei dla tych lubiących przepych i stawiających na nieco ekstrawaganckie rozwiązania, najlepszy okaże się żyrandol kryształowy, zdobiący wnętrza luksusowej restauracji lub eleganckiego, przestrzennego salonu w prywatnym domu. Niezwykle ciekawy projekt stanowi złoto-bordowy, 12-punktowy żyrandol posiadający kryształy Swarovskiego i Spectra, które idealnie współgrają z całym designem lampy. Zachwyca on swoją wytwornością, lekkością i elegancją, dzięki czemu stanowi uzupełnienie każdego stylowo zaaranżowanego pomieszczenia. Uwagę zwracają tu także doskonale połączone ze sobą kolory błyszczącego złota i przepięknego burgundu. Ten kryształowy żyrandol stworzy wyjątkową atmosferę przepychu w każdym wnętrzu, bez względu na jego charakter czy przeznaczenie.

Artykuł sponsorowany

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Żyrandole

- Wyposażenie wnętrz

- Ciekawe oświetlenie