5 prostych pomysłów na jesienny manicure

Jesień mieni się tysiącem barw, które mogą być inspiracją dla różnego rodzaju twórczości – również wzorków na paznokciach. Zobacz nasze propozycje na jesienny manicure – nawiązujemy motywów takich jak liście i kasztany, ale nie tylko!

Jesienny manicureSoczysta pomarańcza

Kiedy jak nie jesienią nosić pomarańczowe paznokcie! Do wyboru mamy różne odcienie tej barwy – co ważne, nie wszystkie są bardzo intensywne. Minimalistkom powinny spodobać się pastelowe i przygaszone tony. Jeżeli chcesz, nie musisz też ograniczać się do jednego koloru lub jego odcienia – w ramach jednego manicure można łączyć różne barwy. Kolor pomarańczowy doskonale komponuje się z bielą i różnymi odcieniami żółcieni. Odważną propozycją, doskonałą np. na Halloween, będzie też połączenie koloru pomarańczowego i czarnego.

Zgaszona jesień

Jesień to z jednej strony feeria kolorów, z drugiej słota i coraz dłuższe wieczory. Mniej lubiane oblicze jesieni również może być inspiracją dla manicure. Granaty, fiolety i różne odcienie szarości doskonale prezentują się na paznokciach i wyglądają niezwykle stylowo. Taki manicure sprawdzi się zarówno w pracy, jak i podczas spotkań z przyjaciółmi.

Kocie oczy

Efekt kociego oka na paznokciach to nic innego jak błyszcząca smuga na środku płytki. Wykonuje się ją z pomocą rozproszonych opiłków metalu i magnesu, który pozwala nadać im pożądany kształt. Kocie oko w brązowo-złotej tonacji to idealna propozycja na jesienny manicure.

Efekt sweterka

A gdyby tak otulić paznokcie sweterkowym deseniem? To nic trudnego! Wystarczy, że zaznaczysz we wciąż mokrym lakierze sweterkowy ścieg. Jeżeli obawiasz się, że za pierwszym razem może Ci się to nie udać, ozdób w ten sposób tylko jeden palec – np. serdeczny. Tym sposobem również uzyskasz bardzo efektowny, jesienny manicure.
Spadające liście

Aby ozdobić paznokcie motywem spadających liści, wcale nie musisz posiadać talentu plastycznego. Wystarczy, że wyposażysz się w tematyczne naklejki – umieść je na wszystkich lub wyłącznie na kilku paznokciach.

Spadające liście, kocie oczy, efekt sweterka, bogactwo jesiennych kolorów – jest w czym wybierać! Jakby tego było mało, nasze propozycje nie wyczerpują wszystkich możliwości, jeśli chodzi o jesienny manicure. Są ich setki!

A jeżeli Twoja kosmetyczka świeci pustkami, koniecznie zajrzyj do drogerii waybeauty.pl. Znajdziesz tam różnego rodzaju lakiery, akcesoria do stylizacji paznokci i nie tylko.