Anna Adamowicz – specjalistka kosmetologii, ekspertka w dziedzinie spersonalizowanej terapii skóry z wykorzystaniem technik łączonych HIGH-TECH

Ekspertka posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe pogłębione szkoleniami w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech i USA. Jej wiedzę cenią sobie dzisiaj wiodące miesięczniki kobiece, takie jak: „Zwierciadło”, „Elle”, „Twój Styl” czy „Pani”; z telewizją Polsat Cafe nagrała kilka lat temu popularny program Gotowe na zmiany, w którym z sukcesem pomagała kobietom w różnym wieku uporać się z trudnymi problemami natury estetycznej. Autorka oryginalnej metody terapeutycznej TST – Transpersonal Skin Therapy – opartej o bliską relację z pacjentem, odwołującej się m.in. do wiodących cech jego osobowości, indywidualnej wrażliwości oraz wcześniejszych doświadczeń terapeutycznych. Filozofia marki, którą stworzyła – Instytut Adamowicz (IA) – zorientowana jest przede wszystkim na skuteczne rozwiązanie wyrażone w krótkim zdaniu: Jeśli chcesz, to możesz!” .

IA prowadzi regularne badania nad zabiegami z zastosowaniem HIGH-TECH, takimi jak: cavilipoliza, ultradźwiękowe modelowanie sylwetki, kriolipoliza, radiowe ujędrnianie skóry, zabiegi laserowe o działaniu anti-aging: lifting wolumetryczny, nieablacyjny recurfacing, wykorzystanie mikroigłowej radiofrekfencji medycznej RF, a także badania nad skutecznością technologii plazmowej w blefaroplastyce powiek. Specjalizuje się w wysokiej skuteczności zabiegach anti-aging ukierunkowanych na zachowanie naturalnych rysów twarzy oraz w nowatorskich terapiach cellulitu i modelowania sylwetki. Prowadzi regularne obserwacje nad wykorzystaniem fal radiowych i światła CPL w terapii trądziku.

Pod kierunkiem Ani Adamowicz w instytucie zrealizowano łącznie ponad 5 tys. programów terapeutycznych: blisko 1000 programów leczniczych skóry i terapii łysienia typu androgenowego, 2 tys. programów redukcji cellulitu i modelowania sylwetki oraz 2 tys. programów anti-aging (twarz i ciało). Wśród oryginalnych zabiegów prym wiodą, takie jak: Mesowave, Mezobooster, Mezoterapia próżniowo-tlenowa, Duet laser attack, Izometryczny masaż próżniowy, Cavilipoliza, Mesotherm – terapia łączona łysienia androgenowego.

Wszystkim terapiom towarzyszy trójstopniowa formuła: DIAGNOSTYKA, ROZPOZNANIE, ROZWIĄZANIE, stanowiąca w opinii ekspertki podstawę 98% skuteczności problemów estetycznych skóry.

Artykuły tego autora:

Jak pielęgnować twarz dojrzałej kobiety?

Obserwuję u swoich pacjentek różne typy starzenia się skóry, uzależnione zarówno od genetycznych predyspozycji, jak i od egzogennych czynników środowiskowych.

Trądzik różowaty – jak leczyć?

Jeśli czujesz, że Twoja twarz swędzi, piecze, czerwieni się i pojawiają się na niej grudki może oznaczać to początek trądziku różowatego.

Cavilipoliza – mniej w obwodzie i bez cellulitu! Bez użycia skalpela

Jak pozbyć się ‘boczków’ lub ‘bryczesów’ bez ingerencji skalpela i wykorzystywania bezcennego urlopu..? Czyżby wymarzona figura była w zasięgu ręki?

Face contour = joga mięśni + zagęszczanie skóry

Czy można zadbać o owal bez konieczności naruszania ciągłości skóry? - Można , trzeba najpierw wysłać skórę i mięśnie twarzy na 'jogę', a w każdym razie na coś, co w sposobie oddziaływania bardzo ją przypomina, a następnie pobudzić skórę do produkcji nowego kolagenu - mówi Ania Adamowicz autorka procedury Face contour, która monopolarną falę radiową wykorzystuje na dwa sposoby.

Intraject – skuteczny lifting twarzy

To bardzo silny zabieg przebudowujący kolagen, poprawia doskonale owal twarzy, silnie zagęszcza skórę, podnosi kąciki ust, zmniejsza tzw. chomiki. Odmładza skórę bez skalpela i leczy niedoskonałości, np. zmiany trądzikowe i przebarwienia

Mezoterapia próżniowo-tlenowa twarzy – skóra zdrowa, promienna i bez obrzęków!

Zatrzymywanie wody, niedotlenienie skóry oraz złe krążenie odpowiadają nie tylko za cellulit!!! Jeśli mamy takie tendencje, skóra twarzy ucierpi na tym równie mocno, szczególnie w gorące i parne dni lata.

Oxyterapia – zabieg anti-aging dla skóry głowy

Dobrze nawilżona i odżywiona skóra, to zdrowsze, lepiej układające się i mocne włosy!

Sucha skóra – głębszy problem!

Sucha skóra – sprawa nie jest taka prosta, jak by się mogło zdawać. Mówimy bez wahania “mam suchą skórę”, ale czy zastanawiamy się nad tym, jakie są przyczyny..? Dla Ani Adamowicz, ekspertki kosmetologii, wnikliwa diagnoza to zawsze wyzwanie. Dlaczego? - Bo jak wynika z jej wieloletnich doświadczeń, nadmierna suchość może być również symptomem choroby.

Ceikawe tematy

Uroda

Pozbądź się przebarwień po trądziku! Jak się za to zabrać?

Trądzik to dolegliwość, która dotyka wiele z nas. Gdy zniknie po okresie dojrzewania, często przypomina o sobie poprzez małe blizny, widoczne głównie na policzkach. Jak sprawić, aby cera potrądzikowa znów stała się gładka?

Przepisy

Włoskie smaki w Twojej kuchni, czyli przepis na makaron orkiszowy

Kochamy włoską kuchnię. Za świeże sałatki, owoce morza, oryginalną pizzę i niezliczone pomysły na przygotowanie makaronu. Za prostotę, a jednocześnie wspaniały, wyrazisty smak. Miłość do włoskiej kuchni to jeden z powodów, dla których tak chętnie wybieramy ten region na wypoczynek. Włosi dodatkowo uwielbiają chwalić się swoją tradycją i kulturą, a co za tym idzie – chętnie dzielą się przepisami i tajnikami swojej rodzimej kuchni.

Dom