Catherine Dunne Te wszystkie następne lata

O marzeniach, miłości i sile kobiet.

nastepne lata
Catherine Dunne Te wszystkie następne lata

Książka przedstawia losy dwóch kobiet – Irlandki i Hiszpanki – splecione na tle wydarzeń historycznych, które w ubiegłym wieku wstrząsały Hiszpanią, Cyprem i Irlandią.

Calista, piękna i zdecydowana Irlandka o hiszpańskich korzeniach, zakochuje się w starszym od siebie Alexandrosie i wyjeżdża z nim na Cypr. Na miejscu czar pryska, a Calista staje się więźniarką apodyktycznego męża. Postanawia jednak walczyć o siebie, a po burzliwych przeżyciach i dotkliwej stracie szuka spokoju – i zemsty za swoją krzywdę.
Pilar ucieka z hiszpańskiej wsi do Madrytu w poszukiwaniu lepszego życia. Pragnie za wszelką cenę wyrwać się z biedy, ciężko więc pracuje i ciuła każdy grosz. Ona również ulega urokowi starszego mężczyzny i przez jakiś czas żyje jak w bajce. Kiedy spotyka ją gorzkie rozczarowanie i niepowetowana strata, postanawia mimo wszystko zapewnić sobie dobre życie i naprawić błąd sprzed lat.

Bardzo wciągająca opowieść o kobietach – „Publishers Weekly”

Dunne wie jak napisać o kobietach wzgardzonych, zdradzonych… bardzo wciągająca lektura – „Booklist”

Dunne pisze o obsesyjnej miłości, pokazując, jak pozornie normalne sytuacje mogą doprowadzić do szaleństwa – „The Times”

Dunne pisze o zwykłych ludzi, ale w jej powieściach ich życie jest niezwykłe – „Sunday Tribune”

O autorce:

Catherine Dunne (ur. 1954) jest irlandzką pisarką, autorką wielu powieści, w tym „The Things We Know Now”, która w 2013 roku została uhonorowana Giovanni Boccaccio International Prize for Fiction. Jej książki wielokrotnie wyróżniano, a także tłumaczono na wiele języków. Catherine Dunne znalazła się ostatnio na liście kandydatów do pierwszej edycji nagrody Irish Fiction Award. Mieszka w Londynie.

O książce:

Tytuł: Te wszystkie następne lata

Autor: Catherine Dunne

Data wydania: 18.05.2017

Liczba stron: 464

Cena detaliczna: 39,90 zł