Czy da się samemu zamontować żaluzje bambusowe? Sprawdzamy, czy obejdzie się bez fachowca

Żaluzje drewniane i bambusowe na dobre zmieniły trendy wnętrzarskie. Dzięki nim mieszkania stają się bardziej eleganckie, a ich prostota i łatwy montaż powodują, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup.

Czy da się samemu zamontować żaluzje bambusowe? Sprawdzamy, czy obejdzie się bez fachowca

To także ponadczasowe rozwiązanie dla osób lubiących częste metamorfozy swoich mieszkań. Czy takie żaluzje są łatwe w montażu i czy obejdzie się bez pomocy fachowca? Sprawdźmy!

Żaluzje bambusowe – eko rozwiązanie dla osób dbających o środowisko

Żaluzje okienne wewnętrzne wykonane z bambusa są produktem ekologicznym. Rezygnując z nieekologicznych dekoracji okiennych, takich jak firanki, zasłony, różnego rodzaju zazdrostki, roletki i plisy, znacząco przyczyniamy się do ograniczenia kupowania tekstyliów, które najczęściej zawierają w sobie poliester. Decydując się na żaluzje bambusowe, rezygnujemy z ciągłych zmian dekoracji i kupowania coraz modniejszych firan i zasłonek. Zakup żaluzji jest wydatkiem jednorazowym, z którego będziemy zadowoleni przez następne lata, bez ciągłych zmian wymuszonych modą.

Rodzaje montażu żaluzji

Żaluzje możemy zamontować na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest montaż bezpośrednio do ramy okiennej oraz we wnęce okiennej, ale oba mogą wpłynąć na ograniczenie w korzystaniu z okna i swobodnego otwierania na oścież. Najlepszym sposobem i najczęściej rekomendowanym jest montaż nad wnęką okienną.

Montaż żaluzji bambusowych

Żaluzje bambusowe można zamontować bez pomocy specjalisty. Aby zrobić to we właściwy sposób, warto wcześniej przygotować wszystkie niezbędne elementy, które będą nam potrzebne w trakcie montażu. Należą do nich wiertarko wkrętarka, wiertło oraz bit, młotek, ołówek, miarka poziomica i drabina.

Po rozpakowaniu żaluzji musimy dokonać pomiaru wysokości luźno złożonego pakietu żaluzji. Aby zrobić to prawidłowo, warto je położyć na płaskiej powierzchni i dopiero wtedy zmierzyć. Następnym krokiem jest sprawdzenie ilości zaczepów mocujących oraz zaplanowanie ich rozmieszczenia bezpośrednio na żaluzji, w taki sposób, aby były rozłożone w miarę równomiernie. Znając wysokość pakietu, można przystąpić do montowania zaczepów na ścianie, bezpośrednio nad wnęką okienną. Odległość między ich górną krawędzią a krawędzią wnęki powinna być taka, jak wysokość pakietu.

Ostatnim etapem będzie montaż żaluzji na zaczepach. Górną rynnę żaluzji nakładamy na zaczepy i zamykamy. Na koniec możemy zamontować dodatkową maskownicę, która zazwyczaj jest na złączki magnetyczne, dzięki czemu bardzo łatwo ją przyczepić. Więcej informacji o montażu żaluzji bambusowych znajdziesz na stronie producenta pod tym linkiem: https://clicky.pl/zaluzje-bambusowe-c-11_47.html.

Żaluzje bambusowe – dlaczego warto je montować na ścianie lub do sufitu?

Zbyt duże i ciężkie żaluzje montowane do ramy okiennej mogą spowodować jej zniszczenie. To jeden z głównych powodów montowania na ściany i do sufitu żaluzji drewnianych i bambusowych, ale równie duże znaczenie ma tutaj odstająca kaseta żaluzji wraz z maskownicą. Taka kaseta może znacząco uniemożliwić nam otwieranie okna.

Co więcej, żaluzje montowane nad wnęką optycznie powiększają okno. Wybierając białe żaluzje bambusowe, możesz bez wątpienia spodziewać się doskonałego efektu.

Żaluzje bambusowe – popularny sposób na dekorowanie okien

Lamele żaluzji bambusowych dobrze komponują się z modą vintage lub art deco, dlatego bardzo często możemy je spotkać w takich wnętrzach jako obowiązkowy element dekoracji okien. Materiał bambusowy po odpowiednim przygotowaniu i obróbce staje się bardzo trwały, a mnogość dostępnych kolorów i wykonanych z niego lamel jest tak duża, że można dopasować je do każdego wnętrza. To, co zachwyca najbardziej, to łatwość w utrzymaniu czystości, duża estetyka wykonania, a także niezwykle prosty montaż. Takie żaluzje na pewno będą nam służyły latami.

Artykuł partnera