Czy jesteś gotowy na powrót superbohatera

czy jestes gotowy na powrot superbohatera

Świat Mega Spider-Mana jest intensywny, nasycony akcją i zabawny.
Poznajemy go na tle Nowego Jorku, który odgrywa ważną rolę w serialu. Miasto tętni życiem i barwami, przyciaga i wibruje. Jest takie, jak jego bohaterowie – odzwierciedla ich uczucia i nastrój każdego odcinka. A na dachach budynków Manhattanu często można spotkać walczącego Spider-Mana. To tam żyją znakomite postaci i czarne charaktery, wokół których toczy się fabuła serialu.

Spider-Man to Peter Parker, który zostaje ugryziony przez radioaktywnego pająka. Chłopak o niezwykłej sile, szybkości i zwinności ma również „szósty zmysł”, dzięki czemu jest w stanie wyczuć zbliżające się niebezpieczeństwo. Choć Peter jest superbohaterem, na co dzień pozostaje przeciętnym 16-latkiem i nieustannie próbuje pogodzić wszystkie aspekty swojego życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o dotarcie do domu na czas, spotkanie na obiedzie u cioci, utrzymanie dobrych ocen czy schwytanie super-złoczyńcy tygodnia, Peter będzie miał zawsze pełne ręce roboty. Chłopak to również geniusz naukowy, interesują go różne nowinki technologiczne, które odkrywa w organizacji S.H.I.E.L.D.

W momencie startu akcji serialu Peter Parker od roku jest Spider-Manem. Walczy z przestępcami i ratuje życie ludziom. Jednak, aby zostać ostatecznym superbohaterem, musi się jeszcze wiele nauczyć, współpracując z zespołem nastoletnich bohaterów:
Sam Aleksander „NOVA” – Niezależność – to hiperaktywny członek zespołu, który ma potrzebę ciągłego udowadniania różnych teorii i umiejętności. Moce Sama biorą swoje źródło w Nova Force, która jest przesyłana za pośrednictwem jego hełmu. Siły te obejmują wzmożoną wytrwałość oraz umiejętność absorbowania i wydzielania energii. Sam nie wie jednak wszystkiego o swoich mocach, ani o ich działaniu. Jego osobowość będzie się nieustannie ścierała z osobowością Spidey’ego – obaj rywalizują o prawo do chwały.
Luke Cage „POWER MAN” – Odwaga – niegdyś dziecko ulicy, niezbyt dobrze oswojony ze światem superbohaterów. Luke jest poważnym, twardym chłopakiem, który jednocześnie pełni rolę uczuciowego Wielkiego Brata zespołu. Jest niesamowicie lojalny i nieustraszony w walce.
Ma niezniszczalną skórę i nadprzyrodzone siły, dzięki czemu często występuje w roli zderzaka zespołu. Zawsze, jako pierwszy przystępuje do walki.
Danny Rand „IRON FIST” – Duchowość – to chłopak, który nigdy o nic się nie martwi. Zawsze jest wyluzowany i odprężony. Ale jako Iron Fist Danny zmienia się w szorstkiego bohatera i świetnego wojownika, doskonale wytrenowanego w zakresie różnych sztuk walki bezpośredniej. Podchodzi do swoich mocy bardzo poważnie. Danny ma tajemnicę – jest szefem olbrzymiej firmy o nazwie Rand Corporation. Jako jej właściciel rywalizuje z miliarderem Normanem Osbornem.
Ava Ayala „WHITE TIGER” – Odpowiedzialność – to bohaterka, która mierzy bardzo wysoko. Uzdolniona akrobatycznie wojowniczka o kocich zmysłach i pazurach. Nosi na pasku mały tygrysi amulet, który daje jej nadprzyrodzone siły. Ciągle chce być lepsza i pragnie tego samego dla swojego zespołu. Posiada mniej spektakularne moce, z czego bierze się jej przekonanie, że powinna ciężko pracować, aby zrobić
z nich jak najlepszy użytek. W terenie jest nieustannie sfrustrowana postawą Spider-Mana, ale im dłużej razem walczą, tym lepiej się rozumieją.
W serialu wystąpi też wiele postaci drugoplanowych:
Mary Jane (MJ) Watson – to przyjaciółka Spidey’ego od dziecka. Mary nie wie jednak o jego tożsamości. Jest nową uczennicą w szkole, a zarazem rozsądną, ambitną dziennikarką. Jednym z jej marzeń jest praca u J. Jonah Jamesona w Daily Bugle Media, jednak jego realizacja mogłaby skomplikować sytuację – MJ odkryłaby tożsamość Petera. Niezwykle uparta i zawzięta.
Harry Osborn – to miły chłopak uczęszczający do Midtown High. Wszyscy go lubią, w dużej mierze dzięki bogactwu jego ojca. Jego najlepszym, jeśli nie jedynym prawdziwym przyjacielem jest Peter. Harry jest synem Normana Osborna i choć nie jest świadomy tajemnic ojca i nie wie nic o drugiej tożsamości Petera, zostanie zamieszany w konflikt między nimi. Obsesja jego ojca na punkcie Spider-Mana zaowocuje uczuciem zazdrości, a nawet nienawiści.
Ciotka May – to ciotka Spidey’ego, jednak zupełnie inna, niż starsza „Cioteczka” z komiksu. W nowej serii jest ona zdeterminowaną, robiącą karierę kobietą o bujnym życiu towarzyskim. Niezależnie od okoliczności May i Peter bardzo się kochają, nawet, jeśli ciotka jest przekonana, że Peter jest zbuntowanym nastolatkiem, który zrywa się ze szkoły. Ta dwójka świetnie się rozumie na poziomie emocjonalnym. May jest dla Petera kotwicą w jego życiu cywilnym. Zawsze mu wszystko wybacza i podchodzi ze zrozumieniem do tego, że chłopak nieustannie czegoś zapomina. Tworzy Peterowi ciepły i kochający dom.
Nick Fury – to dyrektor organizacji S.H.I.E.L.D. i czołowy glina świata. Odkrywa w Spider-Manie potencjał do tego, aby stał się superbohaterem i może pewnego dnia jednym z największych wojowników, czyli Mścicielem. Fury nie może pozwolić na to, aby dzieci o nadprzyrodzonych zdolnościach zostały pozostawione samym sobie bez treningu i wsparcia, zadając szkody i zagrażając niewinnym osobom postronnym. Dlatego postanawia zająć się ich trenowaniem.
Agent/Dyrektor Coulson – to niezwykle kompetentny agent S.H.I.E.L.D., wyznaczony do trenowania
i nadzorowania Spider-Mana oraz jego towarzyszy. Aby mieć dzieciaki na oku został mianowany przez Nicka Furry’ego Dyrektorem Szkoły Midtown High. Coulson traktuje swoją pracę bardzo, jeśli nie zbyt poważnie i czasami wydaje się, że bardziej mu zależy na spotkaniach komitetów szkolnych i budżetach stołówki niż na obowiązkach w organizacji.
Dr Curt Conners – to dla nowej serii o Spider-Manie postać taka, jak „M” dla Jamesa Bonda. Uzdolniony naukowiec, który pomaga Peterowi, przysposabiając metody walki S.H.I.E.L.D. do jego potrzeb. Pod koniec pierwszego sezonu Conners w tragicznych okolicznościach traci jedną rękę, dzieląc w ten sposób losy bohatera komiksu. W drugim sezonie zostaje super przestępcą o pseudonimie The Lizard.
Podobnie jak w kultowym komiksie, Spider-Man spotka na swej drodze czarne charaktery:
Norman Osborn – to błyskotliwy miliarder. Jego firma OsCorp zamierza stworzyć najlepszą broń na świecie i idealnego „super żołnierza”, którego następnie mogłaby sprzedawać wojsku. Ale zamiast przymierzać się do stworzenia repliki Kapitana Ameryki, Norman marzy raczej o Spider-Manie.
W oczach opinii publicznej jest filantropem, człowiekiem ludu i Księciem Nowego Jorku. Ale najbardziej ze wszystkiego zależy mu na władzy. Za zamkniętymi drzwiami korporacji OsCorp, Norman prowadzi nielegalne eksperymenty pod nadzorem Doktora Ośmiornicy. Pod koniec sezonu obserwujemy zejście Normana do otchłani szaleństwa oraz jego przemianę w Zielonego Goblina.
Doktor Octopus (Ock) doznał poważnych obrażeń w wypadku w OsCorp. Został uratowany przez Normana Osborna, który włożył go w żelazny kombinezon płucny OsTech wyposażony w cztery zmechanizowane macki. Z powodu zaniku mięśni, Ock nie może się poruszać ani oddychać bez pomocy kombinezonu. Jest skazany na spędzenie reszty życia w mrocznych zakątkach swojego laboratorium pod rzeką Hudson, połączonego tajemniczym tunelem z Wieżą OsCorp.
Venom – to organizm symbiotyczny stworzony przez Doktora Ocka z DNA Spider-Mana. Venom jest w stanie pokryć ofiarę powłoką, przejmując kontrolę nad jej ciałem i wszelkimi mocami, jakie może ona posiadać. Kiedy Venom przylepi się do kogoś jak płynny kombinezon, zwiększa siłę i wytrzymałość ofiary. Jednocześnie zdobywa władzę nad jej mózgiem, zmuszając do robienia okrutnych rzeczy.
Sandman – znany, jako Flint Marko jest więziony przez S. H.I.E.L.D. na pustyni i marzy o tym, aby wyrównać rachunki z Nickiem Fury. Jest większy, bardziej okrutny i silniejszy niż kiedykolwiek przedtem. Często ma problem z zachowaniem kontroli nad swoimi mocami.
Doktor Doom – jest władcą europejskiego narodu o nazwie Latweria, mistrzem wynalazku i magikiem. Ma ogromną moc, a jego zbroja jest go w stanie ochronić przed jakimkolwiek atakiem. Doom jest jednym z najgroźniejszych czarnych charakterów na Liście Poszukiwanych S.H.I.E.L.D. Dzięki posiadanym przez niego mocom oraz statusowi dyplomatycznemu udało mu się uciec z niewoli.
The Beetle – jest jednym z najemników budzących największy strach. Jego zbroja, wyposażona w najbardziej nowoczesną broń, jest niemal tak dobra jak zbroja Iron Mana, ale jego tożsamość pozostaje owiana tajemnicą.
Flash Thompson – to archetyp szkolnego sportowca, którego ulubionym zajęciem jest zaczepianie Petera. Choć Spider-Man jest idolem Flasha, nigdy nie zostają przyjaciółmi.
J. Jonah Jameson – jest właścicielem Daili Bugle, 24-godzinnej stacji informacyjnej, która ma na celu oczernianie Spider­Mana. Choć bohaterowie mogą nigdy nie spotkać JJJ osobiście, to jednak jego twarz jest nieustannie widoczna w Nowym Jorku na gigantycznych ekranach umieszczonych w całym mieście. Ta wszechobecna twarz nieustannie podąża za Spider-Manem, gdziekolwiek ten się uda.
A wydarzy się…
Rok po tym, gdy nastoletni Peter Parker zostaje Spider-Manem, Nick Fury proponuje mu treningi w należącej do niego organizacji o nazwie S.H.I.E.L.D. Spidey odrzuca propozycję Fury’ego, ale wkrótce odkrywa, że aby pokonać złowieszcze siły będzie musiał dołączyć do zespołu. W szeregach S.H.I.E.L.D. Nick Fury trenuje Petera na Ostatecznego Spider­Mana. Spidey wówczas nie wie, że staje się członkiem nastoletniego zespołu superbohaterów.
Widzowie zobaczą również, jak Spider­Man i członkowie jego zespołu biorą udział w swojej pierwszej wspólnej sesji treningowej. Wkrótce wyruszają do Latwerii, aby schwytać słynnego złoczyńcę Doktora Dooma, ale ich plan okazuje się niewypałem.
Niemniej żywiołowo zostanie przedstawiony wątek, w którym Spider­Man i jego przyjaciele muszą walczyć z ostatnim wynalazkiem Doktora Ośmiornicy. Jest nim Venom, który próbuje zawładnąć wszystkimi członkami zespołu.
Na swojej ścieżce Spider­Man spotka jednego ze swoich ulubionych bohaterów, Iron Mana, który sprezentuje mu swój własny zestaw broni. Ale czy Peter Parker będzie w stanie przeżyć jeden dzień we wcieleniu Tony’ego Starka?