Czy powinnaś z tym facetem spędzić resztę życia? Sprawdź!

Szufladkowanie ludzi i posługiwanie się stereotypami z jednej strony powinno być społecznie piętnowane, z drugiej zaś każdy utarty schemat zawiera ziarno prawdy. A gdyby tak przenieść ten aspekt do sfery uczuciowej?

Czy powinnaś z tym facetem spędzić resztę życia? Sprawdź!

Poznaj spojrzenie „z przymrużeniem oka” na typy facetów, których warto unikać! W ich wyszczególnieniu pomoże książka Siggy Flicker „Dlaczego kobiety kochają drani?”

Wieczny kawaler

Obiecuje złote góry i spełnia twoje wszystkie zachcianki? Wydaje Ci się, że nie mogłaś trafić lepiej. Kiedy jednak przychodzi czas, że relacja powinna przybrać poważniejszy charakter, nie pojawia się żadna deklaracja. Co więcej, nie zanosi się na zmianę tego stanu.

Czekasz miesiące, a może lata, aż ten jedyny zdecyduje się spędzić u twojego boku resztę życia. Kiedy dochodzi do rozmowy na ten temat okazuje się, że zmarnowałaś czas. Jak uniknąć takiej sytuacji? Te sygnały powinny cię ostrzec:

  1. Wiek partnera to znaczący aspekt – jeżeli twój wybranek ma około 40 lat, a nadal nie ma za sobą poważnego związku lub się nie ożenił, można się spodziewać, że już nie będzie chciał stanąć na ślubnym kobiercu.
  2. Niepokojące zachowanie – nie pytanie o życie rodzinne i nie angażowanie się w uzyskanie sympatii wśród twoich bliskich może oznaczać, że partner buduje między wami emocjonalny mur i nie dopuszcza do siebie możliwości założenia rodziny.

Marzyciel

Jeżeli wydawało ci się, że tylko kobiety mają wyidealizowany obraz miłości i związku aż po grób, to jesteś w błędzie. Ten typ mężczyzny jest zakochany w samej idei relacji damsko-męskich. Nie skupi się na tobie jako człowieku. Często chce jedynie wypełnić uczucie pustki, a ty nie jesteś wymarzonym typem kobiety. Mimo że bierze pod uwagę perspektywę stabilizacji, ma ona charakter powierzchowny. Chce mieć kobietę, z którą będzie mógł spędzać czas i chwalić się związkiem wśród znajomych. Jak uniknąć Marzyciela?

  1. Marzyciel dużo mówi o przeszłości i od początku składa poważne deklaracje.
  2. Ma bagaż doświadczeń – poważne związki zakończone niepowodzeniem.
  3. Dba o wprowadzenie cię do swojego świata – są to rodzina, przyjaciele i zainteresowania, zaś twój pomija.

Piotruś Pan

Dusza towarzystwa i świadek na ślubach kolegów – ten mężczyzna z pewnością nie jest idealnym kandydatem na męża. Wciąż nie chce dorosnąć – kilka razy dziennie rozmawia z mamą przez telefon i powierza jej wykonywanie obowiązków domowych, zdarza mu się wypić „za dużo” na imprezach i krytykuje znajomych, którzy przechodzą do kolejnego etapu związku. Jak uniknąć Piotrusia – Pana?

  1. Wieczne imprezowanie i przesadzanie z alkoholem – nawet w czasie randki, powinno cię zaniepokoić.
  2. Rozpamiętywanie przeszłości, zamiast skupiania się na przyszłości.
  3. Brak samodzielności – zbyt zażyła relacja z mamą i pokój zagracony grami komputerowymi powinny odwieźć cię od decyzji kontynuowania znajomości.

Książę

Można by w nieskończoność wymieniać wady byłych partnerów i opowiadać o negatywnych doświadczeniach. To powoduje, że przestajemy wierzyć w prawdziwość uczuć. Jak rozpoznać tego jedynego? Taki facet nigdy nie ma cię dosyć. Regularnie pyta o twoją przeszłość i o to, na czym bardzo ci zależy. Kiedy masz jakieś ważne wydarzenie dzwoni, aby zadzwonić i spytać, jak ci poszło. Zapamiętuje twoje ulubione miejsca, aby sprawić ci radość, zabierając cię w nie. Jego zamiary są jasne i stałe, ale jednocześnie realistycznie patrzy na wasz związek – nie spieszy się z deklaracjami, aby lepiej cię poznać.

 

Marcelina Bednarska