Czym może być spowodowane nadmierne wypadanie włosów i jak sobie z nim radzić?

Nadmierne wypadanie włosów może być prawdziwą zmorą. W końcu chyba każdy marzy o gęstych i zdrowych włosach. Co może być przyczyną tego problemu i jak go rozwiązać? Pomóc mogą kosmetyki przeciw wypadaniu włosów.

 wypadanie włosów i jak sobie z nim radzić
Czym może być spowodowane nadmierne wypadanie włosów i jak sobie z nim radzić?

Co może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów?

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być różne. Jedną z nich jest niezdrowy styl życia, który odbija się nie tylko na samopoczuciu, ale i kondycji włosów, paznokci oraz skóry. Kolejną przyczyną mogą być błędy w pielęgnacji – używanie kosmetyków, które są źle dobrane do potrzeb włosów, stylizacja na gorąco, zapominanie o regularnym stosowaniu odżywki. Źródłem problemu może być także choroba, która wiąże się ze zmianami hormonalnymi w organizmie.

Jak sobie pomóc? Po pierwsze należy znaleźć przyczynę. Po drugie zadbać o to, aby odżywić włosy zarówno od środka (za pomocą urozmaiconej diety, którą w razie potrzeby można uzupełnić o suplementy), jak i od zewnątrz. Jeśli chodzi o odżywianie zewnętrzne, nieocenioną pomocą są kosmetyki przeciw wypadaniu włosów, takie jak np. https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/kosmetyki.

Czego szukać w składzie kosmetyków przeciw wypadaniu włosów?

W składzie produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów ze skłonnością do wypadania warto szukać biotyny. Jest to związek organiczny zaliczany do witamin z grupy B (dlatego nazywany jest również witaminą B7). Spełnia wiele ważnych funkcji w organizmie – jeśli chodzi o wypadanie włosów, najważniejsze jest to, że biotyna stymuluje odbudowę keratyny. Jest to główny składnik budulcowy włosa.

Witamina B7 jest ważnym składnikiem kosmetyków przeciw wypadaniu włosów również ze względu na to, że hamuje ich wypadanie. Co więcej, reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu sprawdza się również w przypadku włosów ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania.

Które kosmetyki przeciw wypadaniu włosów mają w składzie biotynę? Szampon i odżywka Biotynox, które oprócz witaminy B7 zawierają szereg roślinnych składników poprawiających kondycję włosów oraz zapobiegających nadmiernemu wypadaniu.

Na liście składników szamponu oraz odżywki od uznanej firmy Biofarm znajduje się „keratyna roślinna”, czyli hydrolizowane proteiny roślinne odbudowujące strukturę włosów. W skład produktów wchodzą również liście cykorii, krasnorosty, owoce róży i czarnego bzu, korzeń żeń-szenia i lukrecji, arginina, a także ekstrakty roślinne pozyskiwane z pszenicy, kiełków soi i tarczycy bajkalskiej.

Tak unikalny skład sprawdza się nie tylko w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Szampon i odżywka Biotynox polecane są pielęgnacji włosów osłabionych, pozbawionych gęstości, zniszczonych i farbowanych.