Dawid Ogrodnik zagra Józefa Piłsudskiego!

Film o jednym z najbardziej charyzmatycznych przywódców w dziejach Polski wyreżyseruje Michał Rosa!

10. 03. 2014 Pa³ac Prymasowski, Warszawa. Gala wrêczenia Polskich Nagród Filmowych Or³y 2014. N/z Dawid Ogrodnik
Dawid Ogrodnik zagra Józefa Piłsudskiego, GA.

Powstający film biograficzny o marszałku Józefie Piłsudskim obejmie lata 1900-1914. Reżyserem obrazu będzie Michał Rosa, który jest również autorem scenariusza do fabuły. Producentem filmu jest Filip Bajon, który zdradził, iż zdecydował się na uhonorowanie Piłsudskiego z jednego prostego powodu – „nikt do tej pory takiej biografii jeszcze nie nakręcił”!

W roli Józefa Piłsudskiego zobaczymy Dawida Ogrodnika. Aktor wydaje się być na prawdę odpowiedni do tej roli zarówno pod względem wyglądu i wieku – ma dokładnie tyle samo lat co Piłsudski w momencie startu fabuły. Dla aktora znanego m.in. z filmów: „Jesteś Bogiem”, „Chce się żyć” czy „Ostatniej rodziny” będzie to kolejna wymagająca a może i przełomowa rola.

Obraz zakończy się wejściem Pierwszej Brygady do Kielc, po czym zobaczymy jeszcze Piłsudskiego przemawiającego z Cytadeli. Akcja dzieła ma się toczyć w Łodzi, Warszawie, Krakowie i w Zakopanem. Twórcy rozważają nakręcenie kilku fragmentów w Petersburgu i Wiedniu.

Twórcy przy realizacji obrazu konsultują się z profesorem Grzegorzem Nowikiem specjalizującym się w historii Józefa Piłsudskiego a także z wnukiem marszałka, który obecnie przygotowuje muzeum poświęcone jego dziadkowi. Według wstępnych założeń plan ma wystartować w sierpniu 2017 roku. Wszystko zależy od uzyskanych środków finansowych.