Pierwszym krokiem jest demakijaż oczu wykonywany przez przyciskanie wacika z preparatem do oka i przesuwanie go od zewnętrznego do wewnętrznego kącika, a następnie w kierunku góra-dół.
Demakijaż jest jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy wykonywanych każdego dnia. Umożliwia usunięcie z powierzchni skóry makijażu, zanieczyszczeń, kurzu, bakterii i zrogowaciałego naskórka. Prawidłowo przeprowadzony demakijaż przygotowuje skórę do następnych zabiegów pielęgnacyjnych – złuszczania, tonizacji, odżywiania i nawilżania.
Demakijaż twarzy i oczu – kosmetyki
Demakijaż twarzy i oczu jest wstępnym oczyszczaniem skóry z kolorowego makijażu, nadmiaru sebum, zanieczyszczeń, kurzu, bakterii oraz stosowanych środków pielęgnacyjnych. Na rynku dostępne są rozmaite innowacyjne produkty. W ofercie można znaleźć m.in. kosmetyki firmy Glov, które pozwalają na dokładne umycie skóry z użyciem wyłącznie wody, bez konieczności zastosowania innych preparatów, jak np. żel do mycia twarzy. Nieprawidłowo oczyszczona skóra twarzy traci naturalną zdolność regeneracji oraz trudniej się złuszcza. W konsekwencji cera staje się szara, pozbawiona blasku i zdrowego wyglądu, a także bardziej podatna na wnikanie bakterii i grzybów wywołujących infekcje i stany zapalne. Kosmetyki do demakijażu twarzy należy dostosować do typu cery, która może być np. sucha, tłusta, mieszana, normalna, trądzikowa lub wrażliwa. Do najpopularniejszych kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji twarzy należą: płyn micelarny, rękawica do demakijażu, mleczko, płyn dwufazowy oraz nawilżane chusteczki.
Demakijaż twarzy krok po kroku
Demakijaż będzie spełniał swoje funkcje, jeśli zostanie prawidłowo wykonany. Przed przystąpieniem do zabiegu należy starannie umyć ręce, a włosy najlepiej zabezpieczyć opaską lub związać. Oczyszczanie należy rozpocząć od oczu, na które aplikuje się tusz do rzęs, cienie do powiek oraz kredkę lub eyeliner. Ważne jest, zwłaszcza przy skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień, aby unikać mocnego pocierania oczu. Makijaż należy usunąć, delikatnie przyciskając do oczu wacik kosmetyczny nasączony preparatem do demakijażu, a następnie przesuwając go od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Tusz do rzęs usuwa się pionowymi ruchami, w kierunku góra dół. Czynność powtarza się do momentu, aż wacik będzie czysty. W przypadku makijażu wodoodpornego konieczne jest stosowanie specjalnych kosmetyków rozpuszczających brud i tłuszcz. Resztki tuszu pomiędzy rzęsami można skutecznie usunąć za pomocą patyczka kosmetycznego zanurzonego w preparacie do demakijażu. Po demakijażu oczu oczyszcza się pozostałą część twarzy poprzez wykonywanie kolistych ruchów wacikiem nasączonym kosmetykiem, zaczynając od policzków i przechodząc stopniowo do szyi, podbródka i czoła. Po skończeniu demakijażu twarz należy umyć za pomocą żelu lub pianki do mycia, które na koniec spłukuje się letnią wodą.
Artykuł sponsorowany