Dobra szczoteczka elektryczna

 Zastanawiasz się nad tym, czy kupno szczoteczki elektrycznej można uznać za konieczność? Wydaje się, że jest to temat, w przypadku którego nietrudno o różne opinie. Niemniej to w tym momencie nie jest najważniejsze, najważniejsze są fakty.

Dobra szczoteczka elektryczna. Pixabay

Dlaczego warto kupić szczoteczkę elektryczną?

Zacznijmy może od usunięcia płytki nazębnej, co można powiedzieć o działaniu szczoteczki elektronicznej? Szczoteczka elektryczna jest po prostu skuteczniejsza niż szczoteczka manualna (wiąże się to z wykonywanymi ruchami — szczoteczka elektryczna wykonuje znacznie więcej ruchów czyszczących niż szczoteczka manualna). Dokładnie mówiąc, szacuje się, że wykonywanych ruchów jest około 4 razy więcej. Niewątpliwą zaletą jest również obsługa, obsługa szczoteczki elektrycznej jest bardzo łatwa (zazwyczaj można zetknąć się z kilkoma trybami pracy).

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Załóżmy, że celem jest kupno szczoteczki elektrycznej. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem. Mówiąc wprost — chodzi o rodzaje szczoteczek elektrycznych.

Wyróżnia się 4 główne rodzaje szczoteczek elektrycznych: szczoteczki obrotowe, obrotowo-pulsacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Który rodzaj szczoteczek jest najlepszy? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest przybliżenie każdego z tych rodzajów.

Szczoteczki obrotowe wykonują ruchy rotacyjne, to najpopularniejsze i najtańsze szczoteczki. Szczoteczki obrotowo-pulsacyjne są podobne do szczoteczek obrotowych. Jeśli chodzi o różnice, wystarczy zwrócić uwagę na wykonywane ruchy — szczoteczki obrotowo-pulsacyjne wykonują ruchy obrotowe i ruchy rotacyjne. Szczoteczki soniczne są z kolei podobne do szczoteczek manualnych (jest to związane z wyglądem główki), włosie takich szczoteczek zawsze porusza się w górę i w dół. Ważne jest też to, że w szczoteczce znajduje się generator wytwarzający drgania. Co więcej, drgania przenoszone są do otaczającej ząb cieczy (przekłada się to na zapobieganie powstawaniu nalotu nazębnego i przebarwień). Szczoteczki ultradźwiękowe to szczoteczki, które są najbardziej zaawansowane. W największym uproszczeniu — szczoteczki te emitują fale ultradźwiękowe, dzięki którym rozbijane są łańcuchy bakterii.

Gdzie można znaleźć dobre szczoteczki elektryczne?

Szukasz szczoteczek elektrycznych i co za tym idzie, zastanawiasz się nad tym, gdzie można znaleźć ciekawe propozycje? Na pewno warto zapoznać się ze stroną happydental.pl. HappyDental to sklep, która wychodzi naprzeciw różnym oczekiwaniom (szczoteczki to nie wszystko).
Co do szczegółów, częścią oferty są m.in. szczoteczki soniczne. Trzeba też od razu dodać, że na stronie sklepu jest podział na szczoteczki dla dzieci i dorosłych.

Interesują Cię konkrety? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że w ofercie jest choćby szczoteczka Waterpik sr 3000 (najnowsze osiągnięcie firmy Waterpik) czy szczoteczka Panasonic EW DL83. Waterpik sr 3000 ma rękojeść częściowo pokrytą gumowym, antypoślizgowym uchwytem (co gwarantuje wygodę podczas szczotkowania).
Z kolei szczoteczka Panasonic EW DL83 charakteryzuje się zaawansowaną technologią silnika liniowego.

Artykuł partnera

Wpis znaleziono dzięki:

- Szczoteczki elektryczne

- Szczoteczka soniczna

- Dobra szczoteczka