Dom Marylin Monroe na sprzedaż

Marylin Monroe w całym życiu mieszkała aż w 43 domach. Jednak posiadała tylko jeden, mieścił się on przy alei 5th Helena Drive w Brentwood.

Posiadłość Marylin Monroe na sprzedaż(1)
Posiadłość Marylin Monroe na sprzedaż

Dzielnica należy do jednej z najbardziej zamożnych w Los Angeles, a sam dom zbudowany został w 1929 roku. Ma 4 sypialnie, dwie łazienki, basen i ogród.  Jak na standardy Hollywood nie był wyniosły.

Sam budynek nie został postawiony dla aktorki (odkupiła go za 90 tys. dolarów, kiedy psychiatra polecił jej, aby gdzieś się osiedliła), jednak już aranżacja wnętrza to zasługa gwiazdy. Mimo, że nie zdążyła urządzić domu w całości przed śmiercią, jak wiemy ze źródeł – przedawkowała środki nasenne , to i tak oddaje jej osobę. Wszystko zostało urządzone w stylu lat 50, dość skromnie w przeciwieństwie do pozostałych posiadłości celebrytów. Za to do skromnych na pewno nie należy obecna cena, za którą został wystawiony na sprzedaż – niebanalna kwota 6,9 miliona dolarów.
PS. Plotki głoszą, że to właśnie tam odwiedzał ją Robert Kennedy, jednak potwierdzenia tych informacji już nikt nigdy nie uzyska.