Dorota Wellman przekaże 300 tys. zł. z kampanii reklamowej Lidla na cele charytatywne!

Piękny gest prezenterki TVN. Dorota Wellman zapowiedziała, że 300 tys. złotych, które otrzyma za pojawienie się w kampanii sieci sklepów Lidl odda na cele charytatywne. Które organizacje wesprze dziennikarka?

wellman
Dorota Wellman przekaże 300 tys. zł. z kampanii reklamowej Lidla na cele charytatywne! Oficjalny fanpage Doroty Wellman.

Jak donoszą Wirtualne Media, Dorota Wellman podczas konferencji prasowej inaugurującej właściwą odsłonę kampanii przyznała, że 100 tys. zł ze swojego honorarium przekaże Fundacji TVN, a 200 tys. zł na inne cele charytatywne. Chodzi tu o instytucje, które potrzebują pomocy, tj. hospicja, szpitale dla dzieci. Nie wiemy, czy to całość jej wynagrodzenia. Dziennikarka znana jest z działań dobroczynnych. Cztery lata temu wsparła organizacje charytatywne kwotą 200 tys. zł.,  które zarobiła biorąc udział w reklamie jogurtów Activia.

Gest Wellman to odpowiedź na krytykę ze strony Stowarzyszenia Klub Jagielloński. W poniedziałek Klub wystosował do dziennikarki list otwarty. Krytykuje w nim prezenterkę za promowanie sieci sklepów, która nie dba o prawa pracownicze.

Dorota Wellman pojawi się w kampanii reklamowej obok Karola Okrasy. Razem poprowadzą talk show „Dorota, Karol i Goście”, co tydzień będą w nim gościć różne osoby, w tym ze świata show-biznesu.