Dziewczyny do wzięcia już 16 maja

dziewczyny do wziecia
Kolejną premierą, zaplanowaną na 16 maja na Scenie Małej, jest spektakl w reż. Piotra Ratajczaka Dziewczyny do wzięcia na podstawie adaptacji Piotra Rowickiego. Trzy młode dziewczyny z prowincji przyjeżdżają na jeden dzień do Warszawy. Wierzą, że jest to miasto wielkich możliwości i wielkich karier; miejsce, w którym wszystko może się wydarzyć, w którym będą się mogły wyrwać z małomiasteczkowej monotonii, poznać kogoś interesującego, może nawet znaleźć prawdziwą miłość. Jak wypadnie konfrontacja oczekiwań i rzeczywistości?

W rolach Dziewczyn zobaczymy Elizę Borowską, Katarzynę Marię Zielińską i Agnieszkę Przepiórską. Towarzyszyć im będą: Grzegorz Falkowski, Piotr Ligienza i Michał Napiątek. Inspirowany filmem Janusza Kondratiuka spektakl stawia pytania o podział na prowincję i centrum, na słoiki i warszawkę, w błyskotliwy sposób ukazując zacierające się różnice między przedstawicielami obu tych grup. 6 czerwca również na Scenie Małej odbędzie się premiera spektaklu Jakobi i Leidental Hanocha Levina w reż. Marcina Hycnara. Na scenie zobaczymy Edytę Olszówkę, Jacka Braciaka i Michała Sitarskiego. Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia „zacząć żyć pełnią życia”. Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja? Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki? Autor tekstu – Hanoch Levin – to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy; jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.

Trzy młode dziewczyny z prowincji przyjeżdżają na jeden dzień do Warszawy. Wierzą, że jest to miasto wielkich możliwości i wielkich karier; miejsce, w którym wszystko może się wydarzyć, w którym będą się mogły wyrwać z małomiasteczkowej monotonii, poznać kogoś interesującego, może nawet znaleźć prawdziwą miłość. Jak wypadnie konfrontacja oczekiwań i rzeczywistości?

W rolach Dziewczyn zobaczymy Elizę Borowską, Katarzynę Marię Zielińską i Agnieszkę Przepiórską. Towarzyszyć im będą: Grzegorz Falkowski, Piotr Ligienza i Michał Napiątek.

Inspirowany filmem Janusza Kondratiuka spektakl stawia pytania o podział na prowincję i centrum, na słoiki i warszawkę, w błyskotliwy sposób ukazując zacierające się różnice między przedstawicielami obu tych grup.

6 czerwca również na Scenie Małej odbędzie się premiera spektaklu Jakobi i Leidental Hanocha Levina w reż. Marcina Hycnara. Na scenie zobaczymy Edytę Olszówkę, Jacka Braciaka i Michała Sitarskiego.
Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia
się, gdy jeden z nich postanawia „zacząć żyć pełnią życia”. Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja?
Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki?
Autor tekstu – Hanoch Levin – to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy; jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.