Effaclar Duo + w walce z niedoskonałościami

Trądzik to problem, który dotyczy nie tylko nastolatków, ale i wielu osób, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą.

effaclar
Effaclar Duo + w walce z niedoskonałościami

Cera trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz kosmetyków, które są dostosowane do jej szczególnych potrzeb. Jednym z takich produktów jest krem zwalczający niedoskonałości skóry La Roche-Posay Effaclar Duo +.

Właściwości kremu

Effaclar Duo + to krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji cery trądzikowej. Posiada właściwości złuszczające, reguluje wydzielanie sebum i matuje skórę, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia skóry oraz zapobiega przebarwieniom potrądzikowym. Złuszczanie to jeden z najważniejszych zabiegów w pielęgnacji skóry tłustej. W kremie La Roche-Posay Effaclar Duo + znajdują się LHA lipohydroksykwas oraz kwas salicylowy 0,5%, które są cenione w kosmetologii ze względu na swoje znakomite właściwości złuszczające, a także ze względu na redukcję zaskórników. Krem na niedoskonałości Effaclar Duo + zawiera także kwas linolowy oraz cynk CPA i krzemionkę, które ograniczają wytwarzanie sebum i matują skórę, czyli eliminują jeden z głównych problemów cery tłustej i trądzikowej. Działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne tego kosmetyku ma związek z zawartym w nim piroktonianem olaminy. To substancja, która zapobiega rozwojowi grzyba malassezia furfur, odpowiedzialnego za łojotokowe zapalenie skóry. Na liście składników kremu znajduje się również witamina B3, czyli niacynamid, która posiada właściwości przeciwzapalne, a tym samym przyśpiesza proces gojenia krost. Działanie zapobiegające powstawaniu przebarwień potrądzikowych to zasługa przede wszystkim proceradu, czyli syntetycznego ceramidu II. Wśród składników Effaclar Duo + nie mogło zabraknąć wody termalnej La Roche-Posay, która jest bogata w cenne dla skóry substancje, między innymi w selen, który wykazuje działanie antyoksydacyjne. Woda termalna łagodzi podrażnienia skóry i korzystnie wpływa na jej odporność. Krem jest dostosowany do potrzeb skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień.

Jak stosować krem?

Krem na niedoskonałości La Roche-Posay Effaclar Duo + zawiera starannie dobraną ilość kwasów, dlatego można go stosować przez cały dzień. W przypadku cery tłustej krem nakłada się go na całą powierzchnię skóry, natomiast przy cerze mieszanej wyłącznie na strefę tłustą. Effaclar Duo + należy stosować codziennie. Krem szybko się wchłania, dlatego można go nałożyć zaraz przed wykonaniem makijażu.

Efekty stosowania

Krem zwalczający niedoskonałości skóry La Roche-Posay Effaclar Duo + ma wielokierunkowe działanie, dlatego dobrze się sprawdza w pielęgnacji cery trądzikowej. Regularne stosowanie kremu sprawia, że niedoskonałości zostają wyeliminowane albo przynajmniej znacznie ograniczone. Skóra odzyskuje zdrowie i ładny wygląd. Ilość wytwarzanego sebum zostaje ograniczona, dlatego znika problem nieestetycznego świecenia się skóry. Produkt działa już od pierwszego zastosowania, ale widoczna poprawa stanu cery wymaga przynajmniej kilku tygodni regularnego stosowania kremu. Efektem ubocznym stosowania kremu Effaclar Duo + może być lekkie przesuszenie skóry, dlatego podczas stosowania tego kosmetyku warto w szczególny sposób zadbać o prawidłowe nawilżenie. Krem jest wydajny, dlatego pozornie wysoka cena nie stanowi większego problemu.

Podsumowanie

La Roche-Posay Effaclar Duo + to krem, który wykazuje dużą skuteczność w eliminowaniu niedoskonałości skóry typowych dla cery tłustej i trądzikowej. Dzięki starannie dobranych składnikom krem ma wielokierunkowe działanie i likwiduje różne przyczyny tworzenia się krost. Chociaż nie u wszystkich sposób nastąpiła znaczna poprawa stanu skóry, to Effaclar Duo + można zaliczyć do kosmetyków, które warto wypróbować przy problemach z trądzikiem.

Artykuł sponsorowany