Ekranizacje książek o miłości, które stały się hitami 

Szara rzeczywistość czasem potrafi przyprawić nas o podłe samopoczucie. W takich momentach często szukamy skutecznych sposobów na ucieczkę od rzeczywistości, która pozwala zachować resztki optymizmu i nabrać całkiem nowego spojrzenia na nawarstwiające się problemy życia codziennego.

 


W natłoku obowiązków trudno wygospodarować czas na weekendowy wyjazd poza miasto czy choćby wyjście do kina, dlatego posiłkujemy się nieco bardziej przystępnymi formami rozrywki.
Książki i filmy często wypełniają nam wolne wieczory. Biografie, thrillery czy horrory to jedne z najbardziej pożądanych przez nas gatunków filmowych i literackich, choć lekkie komedie romantyczne czy przejmujące melodramaty również zajmują ważne pozycje w naszych domowych repertuarach. Miłość od wieków jest jednym z najpopularniejszych motywów wykorzystywanych przez twórców literackich, a wiele powieści z miłością w tle doczekało się swoich filmowych adaptacji.

Które z nich warto obejrzeć?

„Pamiętnik” (2004)

Film oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa Nicholasa Sparksa, uważanego za jednego najlepszych pisarzy powieści melodramatycznych wszech czasów. Historia rozpoczyna się od momentu, kiedy pewien starszy pan czyta kobiecie chorej na Alzheimera stary pamiętnik. W nim zapisane są losy miłości biednego młodzieńca pochodzącego z typowej amerykańskiej prowincji oraz bogatej dziewczyny, która poznaje go w czasie wakacji spędzanych na wsi. „Pamiętnik” to wzruszający film, który skłania do refleksji. Wisienką na torcie historii miłosnej są oczywiście głowni aktorzy, czyli takie gwiazdy jak Ryan Gosling oraz Rachel McAdams.

„Trzy metry nad niebem” (2010)

Co prawda pierwsza ekranizacja powieści powstała w 2004 roku i została wyprodukowana we Włoszech, czyli ojczyźnie autora Federica Moccia’ego, to zdecydowanie większy rozgłos zyskała hiszpańska wersja adaptacji światowego bestsellera. Choć „Trzy metry nad niebem” na pierwszy rzut oka wydaje się infantylną historią o dziewczynie z dobrego domu, która zakochuje się w typowym „bad boyu”, to jednak ma w sobie coś urzekającego, co odróżnia ją od wielu innych filmów z podobnym motywem w tle. Babi i Hache (w oryginale Step), spotykają się dosyć przypadkowo, jednak od pierwszego momentu zaczyna między nimi iskrzyć. W końcu oboje oddają się uczuciu, które na zawsze zmienia życie obojga. Dalsze losy bohaterów można śledzić w ekranizacji drugiej części cyklu, czyli „Tylko Ciebie chcę”.
Szukasz książki „Trzy metry nad niebem”? – odwiedź tantis.pl

„Gwiazd naszych wina” (2014)

Filmowa adaptacja powieści poruszyła miliony widzów w Polsce i na całym świecie. Premiera filmu przypadła na okres, kiedy powieści młodzieżowe zaczęły podbijać światowe rynki wydawnicze. „Gwiazd naszych wina” to opowieść o losach Hazel, nastolatki cierpiącej na raka tarczycy oraz Gusa, młodego chłopaka z amputowaną nogą. Poznają się na spotkaniu grupy wsparcia i nawiązują wyjątkową relację, która uświadamia im, że życie może być piękne. Seans filmu „Gwiazd naszych wina” to gwarantowana dawka uśmiechu, ale również łez i smutku.
Zobacz także: https://www.world360.pl/dlaczego-warto-czytac-ksiazki/