Ewa Chodakowska promuje profilaktykę raka piersi

Trenerka wszystkich Polek namawia do regularnych badań.

Ewa Chodakowska promuje profilaktykę raka piersi
Ewa Chodakowska promuje profilaktykę raka piersi. Foto Instagram @chodakowskaewa

Mamy październik, a właściwie „Różowy październik”, czyli Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Z tego powodu wiele firm, ale również osób prywatnych, angażuje się w rozpowszechnianie wiedzy na temat tego nowotworu oraz zachęca do profilaktycznego badania. Do tej grupy osób należy również Ewa Chodakowska. Słynna trenerka zaangażowała się w walkę z chorobą.

Ewa Chodakowska promuje profilaktykę raka piersi

Celebrytka współpracuje z fundacją OnkoCafe, działająca na rzecz chorych onkologicznie pacjentów. Firma Chodakowskiej zobowiązała się przekazać procent ze sprzedaży fit batoników na podnoszenie świadomości związanej z rakiem piersi. Co więcej, na Instagramie gwiazdy pojawił się film instruktażowy, w którym trenerka pokazuje, jak badać się w domu.

Batony Think Pink

Na stronie firmy beBio dostępne są produkty oznaczone różową wstążką. Wśród nich są między innymi batony Think Pink, o których możemy przeczytać:

PURELLA SUPERFOODS JUŻ PO RAZ DRUGI DOŁĄCZA DO AKCJI WSPIERAJĄCEJ PROFILAKTYKĘ RAKA PIERSI I PRZEZNACZA 10% ZE SPRZEDAŻY NA POMOC DLA KOBIET.

Od wielu lat, co roku, na całym świecie, październik przybiera różowe barwy. „Breast Cancer Awarensess Month” czyli tak zwany Różowy Październik to międzynarodowa akcja społeczna podnosząca świadomość profilaktyki raka piersi. W tym roku, ponownie, do akcji przyłącza się PURELLA SUPERFOODS wraz z Ewą Chodakowską. W ramach akcji #ThinkPink PURELLA przeznaczy 10% ze sprzedaży limitowanego, różowego batona na Fundację OnkoCafe i wsparcie kobiet z rakiem piersi. Tegorocznym hasłem #ThinkPink jest międzypokoleniowość. Celem akcji jest uświadamianie kobietom, że rak może pojawić się w każdym wieku, lecz badania profilaktyczne i wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna.

baton think pink
Ewa Chodakowska promuje profilaktykę raka piersi. Foto sklep.bebio.pl

Rak piersi w czasach pandemii

Im wcześniej wykryty nowotwór, tym większa szansa na pokonanie go. Szanse na przeżycie mogą się drastycznie zmniejszyć nawet w ciągu roku, dlatego tak ważne są regularne badania. W czasach pandemii trudno o ciągłe wizyty u lekarza, dlatego wiele Polek odkłada je na tak zwane „później”. „Różowy październik” ma za zadanie przypomnieć, że zdrowie człowieka jest kompleksowym problemem i że nie należy lekceważyć zagrożeń związanych ze schorzeniami onkologicznymi.