Głusza. Mark Edwards

Nastrojowy thriller z elementami horroru, którego nie powstydziłby się sam Stephen King. "Głusza" Marka Edwardsa już w księgarniach!

głusza
Głusza. Mark Edwards.

Jeśli szukacie spóźnionego wielkanocnego prezentu dla samych siebie, to mamy dla was nie lada gratkę. Swoja polską premierę miała niedawno powieść, która podbiła serca czytelników na całym świecie. „Głusza” brytyjskiego autora Marka Edwardsa to pełna upiornych zdarzeń mroczna opowieść, która niejednemu zmrozi krew w żyłach. Wyważone tempo akcji, tajemnicza sceneria, przejmująca atmosfera zagrożenia – czego chcieć więcej?

Głusza. Mark Edwards

Dziennikarz Tom Anderson nie ma ostatnio zbyt wielu powodów do radości. Jego małżeństwo się rozpadło, zaniedbał relacje z nastoletnią córką, a w pracy traci kolejne zlecenia. Gdy więc nadarza się okazja do spędzenia wspólnych wakacji z Frankie, w ciemno wybiera ośrodek wypoczynkowy położony w lasach Maine.

Od samego początku jest w tym oderwanym od cywilizacji miejscu coś, co przyprawia o dreszcze. Nie dość, że nie ma tu zasięgu, a mieszkańcy wydają się dziwni i nieprzyjaźni, to jeszcze zewsząd słychać złowieszcze, trudne do zinterpretowania dźwięki, które echem niosą się po lesie. Wkrótce dochodzi też do serii przerażających incydentów. A jakby tego było mało, z sąsiedniej chaty, od autorów podcastu na temat niewyjaśnionych zbrodni, Tom otrzymuje mrożące krew w żyłach ostrzeżenie.

Zobacz także: Letarg. Kamil Piechura

Okazuje się, że pozornie spokojne i bezpieczne Płytkie Zdroje skrywają makabryczną historię. Dwadzieścia lat temu na pobliskiej polanie doszło do brutalnego, rytualnego mordu. Do dziś nie odkryto, co oznaczały pogańskie symbole wymalowane krwią na jednej ze skał. Nie schwytano także sprawców zabójstwa.

Zaskoczony szokującymi informacjami o przeszłości ośrodka dziennikarz martwi się o bezpieczeństwo swoje i córki. Z drugiej strony – w rozwiązaniu zagadki zbrodni sprzed lat dostrzega szansę na powrót do dziennikarskiej formy. Jego nazwisko znów trafiłoby na pierwsze strony gazet. Gdy jednak wypad za miasto bardziej zaczyna przypominać sceny rodem z horroru niż beztroski wypoczynek, Tom i Frankie stają przed trudnym wyborem: odkryć prawdę albo uciec, póki jeszcze mogą…

To trzeba przeczytać!

„Głusza” to jedna z najbardziej klimatycznych premier 2022 roku. Książka Marka Edwardsa łączy w sobie elementy thrillera psychologicznego i powieści grozy. Brytyjski pisarz nie stroni też od wątków paranormalnych. Wstrząsająca historia Płytkich Zdrojów wciąga i intryguje, a Edwards w taki sposób prowadzi narrację, że czytelnikowi przez całą powieść towarzyszy dojmujące uczucie strachu i niepewności, co wydarzy się na kolejnej stronie. „Głusza” spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem zagranicznych czytelników i mediów.