Grammy 2023 – zobacz, kto wygrał!

W 2023 roku Grammy wręczono już po raz 65. Na gali pojawiły się największe gwiazdy świata muzyki.

grammy 2023
Grammy 2023 – zobacz, kto wygrał! Foto Instagram @recordingacademy

Co to był za wieczór! Rozdanie nagród Grammy 2023 pełne było fantastycznych występów i emocjonujących momentów. Na 65. ceremonii wręczania nagród amerykańskiej Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji nie zabrakło też tłumu celebrytów, z których niejeden zaliczył modowe faux pas.

Grammy 2023 – wyniki

W tym roku Beyonce zdobyła 4 statuetki. Tym samym Queen B, jako posiadaczka łącznie 32 Grammy, została najczęściej nagradzanym artystą, bijąc rekord należący poprzednio do Georga Soltiego.

Zobacz także: Koncert Beyonce w Dubaju – zarobiła ILE? Internauci oburzeni

Najważniejsza nagroda wieczoru, czyli album roku, powędrowała w ręce Harry’ego Stylesa za krążek „Harry’s House”. Piosenką roku okazało się „Just Like That” Bonnie Raitt, a nagraniem roku – „About Damn Time” Lizzo. Taylor Swift nagrodzono za najlepszy teledysk („All Too Well: The Short Film”). Samara Joy została najlepszym nowym artystą.

Modowe wpadki

W tym roku gwiazdy udowodniły, że nawet najlepiej opłacany stylista może się mylić. Wiele kreacji, które pojawiło się na czerwonym dywanie, nie wypadło bowiem zbyt dobrze. Wpadkę zaliczyła między innymi Camila Cabello, która zapomniała chyba górnej części stroju.

Dekoltem pochwalić się chciała również Bebe Rexha, która postawiła na wyciętą różową sukienkę.

Nieco zbyt zakryta okazała się natomiast Lizzo, której kreacja wielu przywiodła na myśl postać Buki z „Muminków”.

Inną kuriozalną stylizację zaprezentowała Shania Twain.

Również panowie nie zachwycili. Strój Benny’ego Blanco został najwyraźniej ozdobiony przez grupę rozentuzjazmowanych przedszkolaków, a Harry Styles wybrał trykot uszyty z cyrkowego namiotu.