Koncert Beyonce w Dubaju – zarobiła ILE? Internauci oburzeni

Queen B dała pierwszy od 4 lat koncert. Widowisko okazało się niezwykle kontrowersyjne ze względu na miejsce wydarzenia, a także sumę, jaką podobno zainkasowała wokalistka.

beyonce koncert w dubaju
Koncert Beyonce w Dubaju – zarobiła ILE? Internauci oburzeni. Foto Instagram @beyonce

W weekend Beyonce dała koncert w Dubaju. Jej powrót na scenę po 4-letniej nieobecności świętował otwarcie luksusowego hotelu Atlantis the Royal. Chociaż widownia musiała liczyć się z godzinnym opóźnieniem, ostatecznie piosenkarka dała trwające 1,5 godziny show w świetnym stylu. Towarzyszyła jej też najstarsza córka, Blue Ivy, która pojawiła się na scenie obok mamy podczas piosenki „Brown Skin Girl”.

Zobacz także: Sylwester Marzeń bez Mel C z zespołu Spice Girls. Wokalistka nie wystąpi ze względu na „różnice poglądowe”

Wielu fanów Beyonce niezmiernie ucieszył powrót idolki do występów. Inni są jednakże zniesmaczeni miejscem, w którym odbyło się show. Oliwy do ognia dolewa gaża, którą podobno zainkasowała za koncert Queen B.

Koncert Beyonce w Dubaju

Najnowszy album Beyonce, „Renaissance”, zadedykowany był jej wujowi Jonny’emu, który identyfikował się jako gej i przez lata walczył z wirusem HIV. Może dlatego na liście piosenek, którą wykonała w weekend artystka, nie znalazł się ani jeden utwór z jej ostatniej płyty. Zjednoczone Emiraty Arabskie znane są bowiem z łamania praw osób należących do społeczności LGBT, a według prawa za kontakty seksualne grozić może nawet kara śmierci. Dubaj jest wyjątkiem na tle reszty kraju, jako że w mieście najsurowszą karą za związki homoseksualne jest „tylko” 10 lat więzienia.

Beyonce, którą przez lata uważano za ikonę wspierającą środowiska LGBTQIA+, po swoim występie spotkała się z falą krytyki. Internauci nie mogli zrozumieć, dlaczego artystka zdecydowała się na koncert akurat w kraju znanym ze swojej homofobii. Odpowiedź może być całkiem banalna – pieniądze. A tych królowa popu dostała za swój występ niemało.

100 milionów za koncert

Jak donosi BBC, za 1,5 godzinne show gwiazda mogła zainkasować nawet 24 miliony dolarów. W przeliczeniu to prawie 104 miliony złotych za 90 minut pracy. Jest to więc na pewno suma, która mogłaby niejednego skłonić do zdradzenia własnych poglądów.