Huawei – produkty wykorzystujące sztuczną inteligencję

Huawei zaprezentował gamę zaawansowanych i innowacyjnych produktów. Co ciekawe, wykorzystują one AI, czyli sztuczną inteligencję. Jakie nowe funkcjonalności przedstawiła nam marka?

  Huawei

Mając na uwadze potrzeby klientów, Huawei stworzył potężny ekosystem produktów, które wykorzystując sztuczną inteligencję. AI zapewnia niezwykłą płynność użytkowania. Strategia koncentruje się na 6 głównych obszarach: innowacyjnych smartfonach, produktach niebędącymi smartfonami, ekosystemie HMS, usługach dla biznesu, rozwiązaniach dla motoryzacji oraz inteligentnym domu.

Strategia firmy Huawei

Podczas wydarzenia, które odbyło się 23 czerwca 2022 r. w Stambule, Huawei przedstawił założenia strategiczne firmy na najbliższy czas. Swój pokaz miał również szereg najnowocześniejszych produktów, w tym: nowy składany smartfon Mate Xs 2, 16-calowe laptopy MateBook D 16 i 16s, pierwszy tablet MatePad Paper z ekranem E Ink. Znalazły się również nowe produkty z rodziny smartfonów – nova Y70 i nova Y90 oraz słuchawki FreeBuds Pro 2.

Huawei nieustannie dąży do wprowadzania innowacji i udostępniania świata cyfrowego każdemu użytkownikowi, każdej rodzinie i organizacji. W związku z tym utrzymujemy wysokie nakłady na badania i rozwój oraz marketing w wielu kategoriach produktowych. Chcemy dostarczać konsumentom rewolucyjne innowacje i stale przewodzić rozwojowi branży – powiedział Derek Yu, President, Central Eastern Europe, Nordic & Canada, Huawei Consumer Business Group.

Najlżejszy i najbardziej smukły składany smartfon od Huawei

Huawei Mate Xs 2 to nowy flagowy, składany smartfon Huawei o ultralekkiej i smukłej obudowie.
To urządzenie stanowi kolejny kamień milowy w historii Huawei. Dzięki wprowadzeniu go na rynek firma posiada najbardziej kompletne portfolio składanych smartfonów. Modele z wewnętrznym i zewnętrznym wyświetlaczem oraz telefony składane w formie klapki. Po rozłożeniu, ekran Mate Xs 2 staje się płaski i gładki jak lustro. Nowy smartfon zapewnia użytkownikom bardziej realistyczne doświadczenia zarówno podczas rozrywki, jak i pracy. Można z niego wygodnie korzystać także kiedy jest złożony. Smartfon wyposażony jest również w szereg flagowych cech, takich jak aparat 50MP True-Chroma, który wykorzystuje optykę Huawei XD Optics, wynosząc mobilną fotografię na nieznane dotąd wyżyny. Nowe urządzenie oferuje również pojemną baterię o pojemności 4600mAh, z ultraszybkim ładowaniem 66W Huawei SuperCharge.

Wielkie baterie, szybkie ładowanie i duże ekrany

 Huawei

Podczas wydarzenia Huawei zaprezentował również nowe smartfony ze średniej półki cenowej – nova Y70 i nova Y90. Wersja Y70 zaskoczy użytkowników potężną baterią 6000mAh, która wymaga ładowania tylko dwa razy w tygodniu. Natomiast Nova Y90 ładuje się do 50% w zaledwie 30 minut, dzięki ładowaniu mocą 40W w technologii Huawei SuperCharge. Oba urządzenia zapewniają komfort użytkowania i wciągającą rozrywkę dzięki dużym wyświetlaczom – nova Y90 posiada 6,7-calowy wyświetlacz Huawei Edgeless FullView Display i ultrawąskie ramki, a nova Y70 – 6,75-calowy wyświetlacz Huawei FullView Display. W połączeniu z charakterystycznymi dla Huawei doskonałymi możliwościami fotograficznymi, stylowym wzornictwem i dużą ilością miejsca na przechowywanie danych. Urządzenia te stanowią doskonałe smartfony do pracy i rozrywki dla osób poszukujących produktów wyróżniających się stosunkiem jakości do ceny.

16-calowe laptopy do pracy, nauki i zabawy

Ci z nas, którzy pracują zdalnie, ale tęsknią za tradycyjnym biurem z dużym monitorem, będą mile zaskoczeni najnowszym dodatkiem do oferty laptopów Huawei. Firma odpowiada zapotrzebowaniu konsumentów na obszerniejszą przestrzeń roboczą ekranu oraz większą elastyczność w pracy. Dlatego Huawei MateBook D 16 i 16s wyposażone są w 16-calowe wyświetlacze FullView. Oferują one dużo miejsca do pracy i ułatwiają zarządzanie wieloma zadaniami jednocześnie. Urządzenia napędzane są przez procesory 12 generacji Intel® Core™ serii H, dwukanałową pamięć RAM i szybkie dyski SSD, dzięki czemu bezbłędnie i wydajnie radzą sobie ze złożonymi scenariuszami oraz podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie.

Laptopy Huawei – co nam oferują?

Pozwalają użytkownikom na łatwiejsze wyświetlanie treści na większym i wyższym obszarze wyświetlacza, np. podczas analizy danych, kompilacji kodu, otwierania wielu stron internetowych, wykresów czy edycji prezentacji. Użytkownicy MateBooków D 16 i 16s mogą być produktywni również w podróży dzięki nadzwyczaj lekkiej obudowie i wadze zbliżonej do tradycyjnych 15,6‑calowych laptopów. Co więcej Huawei przełamuje barierę dzielenia się danymi między urządzeniami. Ułatwiona współpraca między różnymi produktami, pozwala na łatwe przesyłanie plików między komputerem, smartfonem i tabletem.

Pierwszy tablet Huawei z ekranem E-Ink do notowania i pisania

tabletPonadto, podczas wydarzenia zaprezentowany został pierwszy tablet od Huawei z ekranem E Ink – model MatePad Paper. Urządzenie to doskonale sprawdzi się w ręku każdego, kto ceni sobie swobodę pracy kreatywnej i relaksu w dowolnym miejscu. Huawei MatePad Paper zapewnia doskonałe wrażenia z czytania w każdej sytuacji. Możliwe jest to dzięki jego wyjątkowo smukłej obudowie i niewielkiej wadze (ok. 360 g). Główną cechą tabletu jest jego 10,3-calowy wyświetlacz Huawei FullView Display, który otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Paper Like Display jako pierwszy na świecie moduł wyświetlacza E Ink. Unikalne połączenie ekranu i pióra pozwala doświadczyć wrażenia pisania na papierze. Podczas pisania piórem na ekranie usłyszymy znajomy i przyjemny „szelest”, przypominający dźwięk poruszanego papieru, co pozwala zanurzyć się w pisaniu.

 

Pierwsze na świecie słuchawki TWS z Hi-Res Dual Sound System

W kategorii sprzętów audio, Huawei zaprezentował urządzenie, które zadowoli wszystkich fanów krystalicznie czystej muzyki i głosu – model FreeBuds Pro 2. Nowe słuchawki dokanałowe wyróżniają się doskonałą jakością dźwięku, osiągniętą dzięki Dual Sound System – dwóm, zintegrowanym przetwornikom cyfrowo‑analogowym (DAC) oraz przetwornikowi dynamicznemu z zaawansowaną technologią cyfrowej kontroli częstotliwości, opartemu na czterech magnesach. Zestaw ten, w połączeniu z kodekiem LDAC High-Resolution, pozwala Huawei FreeBuds Pro 2 rozróżniać wysokie i niskie częstotliwości, zapewniając najczystszą jakość dźwięku.

Wyposażenie słuchawek

Słuchawki

Jako pierwsze słuchawki Huawei typu TWS wyposażone zostały w system eliminacji hałasu otoczenia wykorzystujący trzy mikrofony. Umożliwia to o 15% skuteczniejsze redukowanie hałasu w porównaniu z poprzednim modelem. W niektórych scenariuszach można osiągnąć maksymalną głębokość redukcji szumów na poziomie do 47 dB. Huawei FreeBuds Pro 2 posiadają też trzy dynamiczne algorytmy optymalizacji parametrów akustycznych. Są one w stanie wykryć zmiany głośności, różnice w budowie kanału słuchowego oraz zmiany w warunkach noszenia. To dzieje się wszystko w czasie rzeczywistym. Nowe słuchawki wspierają również rozwiązanie Huawei All‑Scenario Seamless AI Life, umożliwiając prostą łączność z każdym smartfonowym systemem operacyjnym i doskonałą użyteczność we wszystkich codziennych sytuacjach.

Dostępność, ceny i promocje przedsprzedażowe

Prezentowane urządzenia będą dostępne w Polsce w sklepach stacjonarnych partnerów biznesowych Huawei: sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Neonet, Komputronik oraz Decathlon, u operatorów sieci komórkowych Orange, T-Mobile, Play oraz Plus, jak również online w Oficjalnej Strefie Marki Allegro oraz w sklepie Huawei.pl.

Dostępność produktów oraz szczegóły dotyczące ich przedsprzedaży wyglądają następująco:

Mate Xs 2 – w przedsprzedaży od 23 czerwca do 10 lipca 2022 r. z zegarkiem Huawei WATCH GT 3 Pro (46mm) Sport za 1 zł. Sprzedaż regularna rusza 11 lipca, a sugerowana cena detaliczna to 7999 zł.

MateBook D 16 – w przedsprzedaży od 23 czerwca do 24 lipca 2022 r. z kodem rabatowym o wartości 700 zł. Sprzedaż regularna rusza od 25 lipca, a sugerowana cena detaliczna to 3999 zł za wersję z procesorem i5 i 8 GB pamięci RAM, 4399 zł za wersję i5/16 GB oraz 5699 zł za wersję i7/16 GB.

MateBook 16s – w przedsprzedaży od 23 czerwca do 24 lipca 2022 r. z monitorem Huawei MateView GT 34 za 1 zł. Sprzedaż regularna rusza 25 lipca 2022 r., a sugerowana cena detaliczna za wersję z procesorem i7 i 16 GB pamięci RAM to 7499 zł.

FreeBuds Pro 2 –w przedsprzedaży od 23 czerwca do 17 lipca 2022 r. z opaską Huawei Band 7
oraz zniżką o wartości 100 zł. Sprzedaż regularna rusza 18 lipca, a sugerowana cena detaliczna to 899 zł

MatePad Paper w zestawie z rysikiem M-Pencil (2. generacji) oraz magnetycznym etui: w przedsprzedaży od 14 czerwca do 3 lipca 2022 r. ze słuchawkami FreeBuds 4 za 1zł oraz 4‑miesięcznym abonamentem Legimi. Sprzedaż regularna rusza 4 lipca, a sugerowana cena detaliczna to 2299 zł

(Oferta może różnić się w zależności od kanału sprzedaży oraz może ulec zmianie.)