Idealna kołdra na zimę. Czy taka istnieje?

Wybór kołdry powinien być dla nas tak samo istotny jak wybór materaca na łóżko czy poduszki

Idealna kołdra na zimę.

Często jednak bagatelizujemy tę sprawę, aż do momentu, w którym czujemy, że albo się nie wysypiamy mimo długiego snu, albo w nocy marzniemy. Przyczyną najczęściej jest wybór złej kołdry. Jaka kołdra na zimę sprawdzi się idealnie? Na jakie wypełnienie okrycia warto postawić?

Kołdry syntetyczne czy puchowe?

Na rynku dostępne są różne rodzaje kołder. Najczęściej występujące to kołdry syntetyczne oraz puchowe. Te pierwsze są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na alergię. Kołdrę z wypełnieniem syntetycznym łatwo wyprać, w dodatku można to zrobić w wysokiej temperaturze (np. 60 stopni Celsjusza). Ponadto ze względu na koszt kołdry antyalergicznej można ją częściej zmieniać niż jej droższe warianty z innym wypełnieniem. Np. jakim? Chociażby puchem. Jest to materiał naturalny, przez co jednocześnie droższy. Cieszy się jednak ogromnym powodzeniem, szczególnie w okresie zimowym, gdy zależy nam na tym, aby sen odbywał się z komfortowych termicznie warunkach.
Dlaczego kołdry puchowe to dobry wybór na zimę? Przede wszystkim dlatego, że puch jest świetnym materiałem grzewczym. Śpiąc pod puchową kołdrą mamy gwarancję ciepła. Jest ono izolowane i zatrzymywane przy naszym ciele. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że mimo doskonałych właściwości izolacyjnych kołdra przepuszcza powietrze, dzięki czemu jest wentylowana. Jest to istotne, aby nie rozwijały się w niej drobnoustroje czy bakterie. Ponadto kołdra puchowa jest trwała, lekka i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Przez co likwidowane są mostki termiczne, które mogłyby powodować wlot zimnego powietrza. Kołdra wypełniona puchem dostępna jest w wielu rozmiarach, przez co z powodzeniem może być użyta zarówno przez najmłodszych domowników na pojedynczych łóżkach, jak i na łóżkach sypialnianych. Za sprawą naturalnych, trwałych, jednocześnie antyalergicznych materiałów kołdra pomoże wyspać się każdemu. Warto przy okazji zaopatrzyć się w poduszki puchowe, aby zapewnić sobie w sypialni maksymalne uczucie komfortu.
Wymagający klienci mogą sięgnąć po kołdrę na zimę z określonym składem procentowym puchu. Dla osób, którym zależy na całkowitym wypełnieniu jednym materiałem przygotowana została oferta kołder w 100 proc. z puchu gęsiego. Z taką kołdrą niskie temperatury nie są problemem.

Idealna kołdra na zimę. Czy taka istnieje?

Kołdry puchowe nie tylko na zimę?

Z pewnością zastanawiające może być to, czy kołdry puchowe można stosować poza sezonem zimowym. Oczywiście, że tak. Puch ma właściwości izolacyjne, jednocześnie zapewnia świetną cyrkulację powietrza oraz ujście drobnoustrojów. Sprawia to, że letnia noc pod kołdrą puchową jest równie przyjemna i komfortowa co zimą. Nie trzeba więc zmieniać kołdry co sezon. Warto ją jednak oddać do prania czy regeneracji, jeśli uległa zniszczeniu bądź zanieczyszczeniu. Żywotność kołder z puchu określa się na dwukrotnie większą niż w przypadku kołder syntetycznych, dlatego warto o nie dbać, aby zostały z nami na lata. Wybierając kołdrę pamiętaj, że jest to inwestycja w dobre samopoczucie i codzienny komfort.

Artykuł partnera