Jak brzmi nowa muzyka Jonny’ego Greenwooda?

13 kwietnia trafi do kin film "Nigdy cię tu nie było", czyli thriller wybitnej reżyserki Lynne Ramsay z mistrzowską grą Joaquina Phoenixa. Reżyserską wizję doskonale w filmie dopełnia hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa autorstwa Jonny'ego Greenwoda.

Jak brzmi nowa muzyka Jonny’ego Greenwooda?

Jonny Greenwood to  kompozytor i multiinstrumentalista znany jako gitarzysta brytyjskiego rockowego zespołu Radiohead, w którym odpowiada również za brzmienia elektroniczne.

Stworzył muzykę do poprzedniego filmu Lynne Ramsay, „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Zadowolona ze współpracy reżyserka postanowiła powierzyć artyście całkowitą kontrolę nad oprawą muzyczną w „Nigdy cię tu nie było”.

Kiedy wraz z montażystą dostaliśmy ostateczną wersję ścieżki dźwiękowej, dosłownie skakaliśmy z radości. Muzyka Jonny’ego stanowiła inspirację do dalszej pracy. Czas przy stole montażowym był niezwykle kreatywny, daliśmy się ponieść muzyce Greenwooda przy podejmowaniu ostatecznych decyzji dotyczących filmu – mówi Ramsay.

Efekt współpracy artystów jest rzeczywiście imponujący. Soundtrack Greenwooda, pełen „tłustych” elektronicznych beatów i ciężkich basów przeplata się z subtelną i liryczną melancholią.