Jak dbać o rzęsy? Efekt XXL bez przedłużania

Zadaniem rzęs jest nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim chronić oczy przed zanieczyszczeniami. Warto więc zadbać, aby były długie, mocne i zdrowe.

Jak dbać o rzęsy? Efekt XXL bez przedłużania

Sprawdź, jak uzyskać efekt XXL dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym oraz codziennemu stosowaniu serum do rzęs.

Cykl wzrostu rzęs

Długie i gęste rzęsy możemy otrzymać „w spadku” po dziadkach lub rodzicach, ale nawet panie, które nie zostały obdarzone przez matkę naturę rzęsami do nieba, mogą w łatwy sposób poprawić ich kondycję.

Cykl wzrostu rzęs składa się z trzech faz, które nazywamy: anagen, katagen i telogen. W trakcie pierwszej z nich następuje wzrost włosa pod skórą. Faza ta trwa aż do momentu, kiedy włos przebije się przez skórę. W następnym etapie już nie wzrasta, ponieważ jego cebulka obumiera, ale jeszcze nie wypada. W ostatniej fazie rzęsa zostaje usunięta, a w jej miejscu wyrasta nowa i cały cykl ulega powtórzeniu.

Dlaczego rzęsy wypadają?

Jeśli w ciągu dnia tracisz jedną lub dwie rzęsy, nie dzieje się nic złego. Jeśli jednak zaczynasz gubić rzęsy kępkami, to znak, że należy udać się do lekarza.

Przyczyn wypadania rzęs może być wiele: nieprawidłowo wykonywany demakijaż oczu, zbyt częste korzystanie z zalotki oraz stosowanie zabiegów przedłużających i zagęszczających rzęsy, uszkodzenia mechaniczne, spowodowane tarciem okolic oczu, a także brak niektórych składników odżywczych i minerałów.

Jak dbać o rzęsy?

1. Wykonuj prawidłowy demakijaż.

Pamiętaj o codziennym demakijażu twarzy i oczu. Resztki tuszu na rzęsach i cieni na powiekach mogą podrażniać spojówkę, przyczyniając się do rozwoju infekcji bakteryjnych. Pozostałości po kolorowych kosmetykach osłabiają rzęsy, powodując, że stają się dużo bardziej podatne na uszkodzenia. Wybieraj produkty do demakijażu odpowiednie do Twojego rodzaju skóry – wrażliwej, suchej, tłustej lub mieszanej. Pieczenie i swędzenie w okolicach oczu w trakcie demakijażu oraz po jego zakończeniu nie jest dobrym sygnałem. Jak wykonać go prawidłowo? Na początku połóż na zamkniętych powiekach wacik nasączony ciepłą (ale nie gorącą) wodą. Dzięki temu usunięcie cieni, tuszu czy eyelinera przyjdzie Ci z łatwością. Następnie za pomocą mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego delikatnie zmyj pozostałości makijażu, kierując wacik do dołu od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.

2. Wybieraj odpowiednie kosmetyki.

Nie radzimy do codziennego makijażu stosować tuszów wodoodpornych, ponieważ nie tylko trudniej się zmywają, ale także wysuszają rzęsy. Jeżeli masz skórę skłonną do podrażnień, wybieraj produkty hipoalergiczne. Pamiętaj, że tusz do rzęs po otwarciu powinnaś zużyć maksymalnie w ciągu pół roku, ponieważ dłuższe jego użytkowanie niesie ryzyko rozwoju bakterii, które mogą dostać się do oczu.

3. Regularnie stosuj serum do rzęs.

Regularne stosowanie serum do rzęs, przykładowo „Biotebal”, zawierającego takie składniki jak: biotyna, bimatoprost, pantenol, peptydy, polisacharydy czy ekstrakt z pestek dyni powoduje ich wydłużenie, zagęszczenie, pogrubienie, wzmocnienie, a także szybszy wzrost nowych włosków. Dzięki temu uzyskasz efekt XXL bez przedłużania czy zagęszczania. Pamiętaj, że serum do rzęs należy stosować regularnie, aby uzyskać najlepsze efekty.

4. Ogranicz zabiegi przedłużania i zagęszczania.

Częste stosowanie zalotki, a także przedłużanie i zagęszczanie rzęs powoduje ich osłabienie oraz nadmierne wypadanie. Staraj się wykonywać te zabiegi tylko na szczególne okazje.

5. Daj rzęsom odetchnąć!

Pozwól rzęsom odpocząć od makijażu – jeśli planujesz spędzić weekend na sportowo lub zostać cały dzień w domu, nie obciążaj ich kosmetykami. Naturalne rzęsy są piękne!

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Piękne rzęsy

- Rzęsy XXL

- Pielęgnacja rzęs