Jak pozbyć się efektu obwisłych ramion? Czy liposukcja jest dobrym pomysłem?

Czy Twoje ramiona są dla Ciebie źródłem kompleksów? Nie nosisz bluzek i sukienek na ramiączkach lub z krótkimi rękawkami nawet w upalne dni? Krępuje Cię nadmiar skóry na ramionach i brak ich jędrności oraz elastyczności?

Jak pozbyć się efektu obwisłych ramion? Czy liposukcja jest dobrym pomysłem?

Jeśli Ciebie także dotyczy problem tzw. motylków czy pelikanów na ramionach, mamy dla Ciebie dobrą informację: są sposoby na to, by przywrócić im dawny wygląd. Mowa zarówno o diecie czy ćwiczeniach, jak i zabiegach medycyny estetycznej, takich jak liposukcja ramion.

Dlaczego skóra na ramiona traci wiotkość i zaczyna wisieć?

Skóra na ramionach może bardziej poddawać się działaniu grawitacji – mówiąc wprost, zaczyna tracić jędrność i obwisać – z różnych powodów. Jednym z nich jest wiek. Wraz z upływem lat coraz bardziej zanikają włókna kolagenowe i elastyna, które odpowiadają za sprężystość i gładkość skóry. Im dalej w las, tym skóra zaczyna być coraz cieńsza i bardziej wiotka, a co za tym idzie – na ramionach tworzą się tzw. motylki czy pelikany.

Problem obwisłych ramion dotyka jednak także osoby w młodszym wieku. Jest to często efekt zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej odkładającej się w tych miejscach. Może to dotyczyć zarówno osób z nadwagą czy otyłością, jak i takich, które mimo prawidłowej masy ciała, mają tendencje do odkładania się tłuszczu na ramionach. Zdarza się, że mimo prowadzenia zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej, tłuszcz w okolicach ramion spala się wolniej niż w innych miejscach, a co za tym idzie – skóra traci jędrność i obwisa.

Efekt pelikana może powstawać też na skutek nagłej lub dużej utraty wagi. U osób, które zmagały się z nadwagą czy otyłością i drastycznie schudły, skóra rzadko odzyskuje jędrność.

Jak pozbyć się efektu obwisłych ramion?

Ćwiczenia i jedzenie

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna obwisłej skóry na ramionach, ćwiczenia i zbilansowana dieta zawsze będą sprzyjać zarówno wyglądowi, jak i zdrowiu. Zwracaj uwagę na to, co jesz i unikaj produktów wysoko przetworzonych, dań typu fast-food, cukru, dużej ilości białej mąki (w tym także białych makaronów i pieczywa), a także kolorowych, gazowanych i smakowych napojów. Zdrowa, rozsądna dieta nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a zdecydowanie może wspierać walkę z kilogramami i co za tym idzie – z obwisłymi ramionami.

Postaw na regularną aktywność, ale nie ograniczaj się wyłącznie do spalania tłuszczu. Żeby poprawić wygląd ramiom, musisz wzmacniać mięśnie. Dzięki temu nie tylko spalisz tłuszcz, ale też zapobiegniesz utracie masy mięśniowej (a to właśnie mięśnie powodują, że Twoje ciało jest jędrne i „zwarte”). Wzmacnianie to jeden z filarów zdrowego, silnego i dobrze wyglądającego ciała.

Jakie ćwiczenia na ręce wykonywać? Postaw m.in. na pompki (także tzw. damskie pompki, z kolanami opartymi o ziemię), ćwiczenia z obciążeniami (np. z hantlami czy sztangą), podciąganie na drążku czy rozciąganie gumy oporowej.

Ćwiczenia i dieta sprzyjają poprawie wyglądu ramion, jednak nie zawsze będą wystarczające, żeby uzyskać wymarzony efekt. Zwłaszcza jeśli przyczyną problemu jest utrata elastyczności wraz z wiekiem, duży spadek wagi albo niepoddający się ćwiczeniom i diecie tłuszcz. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, przede wszystkim liposukcja ramion i obkurczanie skóry metodą Renuvion.

Liposukcja ramion i obkurczanie skóry

W walce z obwisłymi ramionami bardzo często nie wystarczają działania prowadzone tylko na jednym polu (czyt. ćwiczenia i dieta). W przypadku nadmiaru skóry lub dużej ilości galaretowatej tkanki tłuszczowej najskuteczniejsze mogą być zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest liposukcja ramion – zobacz opis zabiegu na stronie centrumliposukcji.pl

Liposukcja ramion polega na odessaniu z tego obszaru nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zanim lekarz usunie tłuszcz, wprowadza pod skórę cienkie kaniule, które – w zależności od metody – emitują np. światło lasera, fale radiowe czy energię ultradźwiękową. Wszystko po to, żeby precyzyjnie oddzielić komórki tłuszczowe od otaczających je tkanek i aby zabieg był jak najmniej inwazyjny.

Komórki tłuszczowe pobrane z ciała nigdy już nie odrodzą się w tym samym miejscu. Efekty liposukcji są więc trwałe (choć po zabiegu należy dbać o dietę i aktywność fizyczną). W wielu przypadkach wystarcza już jeden zabieg, by diametralnie zmienić wygląd ramion.

To jednak nie wszystko! Liposukcję ramion można połączyć z innymi zabiegami, które pozwalają uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na przykład po odsysaniu tłuszczu możesz zdecydować się także na zabieg obkurczania skóry, w efekcie którego skóra na rękach zostanie jeszcze bardziej jędrna. Jeśli Problem obwisłych ramion przestanie Cię dotyczyć i będziesz znów bez skrępowania nosić ulubione sukienki i bluzki na ramiączkach.

Ważne! Zabieg obkurczania skóry może wykonany niezależnie od tego, czy poddałaś się liposukcji ramion, czy nie. To więc doskonały sposób na pozbycie się „pelikanów”, które powstały np. w wyniku zrzucenia kilogramów czy na skutek upływu lat.

Artykuł partnera