Jak przywrócić blask zmęczonej skórze? Poznaj efekty działania stymulatorów tkankowych

Szukasz sposobu na szybkie odżywienie i regenerację skóry twarzy, dekoltu, szyi? Przekonaj się, dlaczego zabieg mezoterapii z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej! To nowoczesny sposób na pobudzenie procesów, o których Twoja skóra być może już zapomniała.

Jak przywrócić blask zmęczonej skórze? Poznaj efekty działania stymulatorów tkankowych

Jak odżywić zmęczoną skórę?

Utrata elastyczności, pierwsze zmarszczki, zmiana owalu twarzy – wszystko to jest naturalnym efektem procesu starzenia. Nie da się go zatrzymać, można jednak wiele zrobić, by skóra zachowała swój blask, gęstość i nawilżenie.

Produktami, po które najczęściej sięgają Pacjenci chcący odżywić skórę twarzy i jej okolic, są różnego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, nawilżające i regenerujące. Oczywiście właściwa pielęgnacja jest bardzo ważna, nie wolno jednak zapominać, że wzmacnianie skóry to cały proces. Aby rzeczywiście uzyskać efekt nawilżenia i przywrócić blask, musisz działać kompleksowo – zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Podstawą jest zadbanie o zdrową dietę, odpowiednie nawodnienie organizmu, aktywność fizyczną, właściwą ilość snu, unikanie używek i stresu. Jeśli jednak szukasz sposobu na szybki rezultat, sięgnij po coś więcej. Sięgnij po stymulatory tkankowe, które aktywują procesy naturalne dla młodej skóry, a przez starszą niestety często zapomniane.

Stymulatory tkankowe – więcej niż mezoterapia

Tradycyjna mezoterapia igłowa polega na podawaniu koktajli o specjalnie dobranym składzie – mieszanek witaminowych z dodatkami aminokwasów, minerałów czy kwasu hialuronowego. Taki preparat wprowadzany w głąb skóry za pomocą iniekcji rzeczywiście odżywia skórę i przyspiesza jej regenerację. Jednak nowoczesna mezoterapia wykorzystująca stymulatory tkankowe idzie o krok dalej – nie daje skórze gotowych rozwiązań, ale w naturalny sposób pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny. W rezultacie nie dajesz skórze preparatu regenerującego, ale wspierasz swoją skórę w samoregeneracji. To zdecydowanie skuteczniejszy sposób na przywrócenie skórze blasku!

Indywidualny skład, czyli co znajdziesz w stymulatorze tkankowym

Jedną z wielu zalet stymulatorów tkankowych jest możliwość dopasowania preparatu regenerującego do indywidualnych potrzeb skóry i Pacjenta. Możliwości są tak szerokie, że nierozsądne byłoby wybieranie składników „na ślepo”. Właśnie dlatego w miejscach takich jak Sense Med Concept wykonanie zabiegu mezoterapii z użyciem stymulatora tkankowego poprzedzone jest indywidualną konsultacją lekarską.

Każda skóra jest inna i każda ma swoje własne potrzeby. Zależnie od tego, czy potrzebuje nawilżenia, przywrócenia gęstości, wygładzenia zmarszczek, odżywienia czy regeneracji, lekarz dobierze preparat na bazie m.in. aminokwasów, kolagenu, kwasu L-polimlekowego czy hydroksyapatytu wapnia. Po powierzchniowym znieczuleniu specjalnym kremem, małe depozyty preparatu zostaną wprowadzone w tkanki skórne za pomocą igły. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i tkliwa, jednak już po kilku dniach jej stan się poprawi, a Ty zauważysz pierwsze pozytywne efekty mezoterapii!

Twoja skóra na to czekała! Efekty zabiegu stymulatorami tkankowymi

Głębokie, dokładne nawilżenie, poprawa gęstości skóry i owalu twarzy, zmniejszona widoczność blizn i rozstępów, wygładzenie zmarszczek, widoczne zwiększenie jakości skóry i blask, którego nie da się przecenić! To efekty mezoterapii z użyciem stymulatorów tkankowych. Oczywiście taki rezultat uzyskasz po serii kilku zabiegów – zgodnie ze wskazaniami lekarza – jednak zdecydowanie warto podjąć pierwszy krok. W połączeniu ze zmianą stylu życia na zdrowszy, stymulatory tkankowe przywrócą Twojej skórze gładkość i piękno!

Źródło:

Nicer K., Stymulatory tkankowe – jedna kategoria, wiele możliwości terapeutycznych… [w] „Dermatologia i kosmetologia”, Vol. 11, Grudzień 2016, 4[44].

Artykuł powstał we współpracy komercyjnej z Sense Med Concept