Jak spędzić czas aktywnie podczas wakacji w Egipcie?

Wydaje ci się, że wakacje w Egipcie to tylko palące słońce, zimne drinki i leniwe wylegiwanie się na plaży? Nic bardziej mylnego, jeśli preferujesz bardziej aktywne spędzanie czasu, możesz skorzystać z licznych możliwości, które ten kraj oferuje turystom. Co robić, żeby się nie nudzić?

Sporty wodne dla każdego

Egipt to przede wszystkim prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Nurkowanie tam to prawdziwa przyjemność, głownie ze względu na przepiękne i rozległe rafy koralowe oraz bogate życie podwodne. Dodatkowym plusem jest oczywiście niezwykle sprzyjająca pogoda, która umożliwia przebywanie w wodzie przez cały rok. To doskonały pomysł na aktywne wakacje zarówno dla zaawansowanych nurków, jak też dla osób, które dopiero pragną postawić swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Dzięki dużej liczbie szkół nurkowych, także takich, gdzie znajdziemy polskojęzycznych instruktorów, każdy bez trudu wypożyczy sprzęt i nauczy się podstaw przyjemnej sztuki nurkowania. Jeśli planujemy spędzać czas w Egipcie na uprawianiu sportów wodnych, wybierzemy wczasy w Hurghadzie czy innym turystycznym kurorcie – takie oferty odnajdziemy między innymi w biurze podróży Rainbow Tours.

Pora na zwiedzanie

W Egipcie najprzyjemniej zwiedza się zabytki jesienią lub wiosną – latem doskwierać nam mogą upały, choć także wtedy oczywiście jest to możliwe. Obowiązkowym punktem programu jest Kair, ogromna metropolia pełna starożytnych zabytków. Koniecznie zwiedzić trzeba Muzeum Egipskie czy Meczet Muhammada Alego. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest również Giza, ze słynnym Sfinksem oraz piramidą Cheopsa. Warto udać się także do pierwszej egipskiej stolicy – Memfis, obejrzeć niezwykły kompleks świątynny w Karnaku czy potężną świątynię w Luksorze. Na turystów czekają także inne niezwykle wartościowe zabytki, jak Dolina Królów, Świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona i wiele, wiele innych… Na pewno nie będziemy się nudzić!

Atrakcje, których nie można przeoczyć

Oprócz uprawiania sportów wodnych bądź zwiedzania, w Egipcie czekają na nas inne atrakcje, dostarczające naprawdę niezapomnianych wrażeń. Jedną z nich jest safari, podczas którego ruszamy samochodem terenowym na pustynię. Taka wyprawa zapewnia ogromne emocje, zwłaszcza, gdy wszystkie budynki znikają w oddali, a przed nami rozciągają się jedynie góry piasku. Popularnym pomysłem jest także jeżdżenie po pustyni quadem czy też jeżdżenie na wielbłądzie. Często organizowane są również wycieczki do siedzib Beduinów koczujących na pustyni. Obserwowanie ich codziennego życia, kosztowanie tradycyjnych potraw czy oglądanie specjalnie przygotowanego show to nie lada atrakcja. Jak widać, dla chcącego nic trudnego – w Egipcie z powodzeniem możemy spędzić czas w aktywny sposób, a na plaży odpoczywać jedynie po dniu pełnym niecodziennych wrażeń.