Sean Penn nagrywa dokument o wojnie w Ukrainie

Hollywoodzki aktor jest obecnie na terenie atakowanego państwa, gdzie kręci zdjęcia do filmu o rosyjskiej inwazji. Spotkał się też z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i wicepremier Iryną Wiereszczuk.

dokument o wojnie w Ukrainie
Sean Penn nagrywa dokument o wojnie w Ukrainie. Foto Instagram @thefilmagicnews

Od zeszłego tygodnia cały świat patrzy na Ukrainę. Nic dziwnego, bo atak Rosji jest jednym z największych konfliktów zbrojnych w Europie od czasów II wojny światowej. Z pomocą naszym wschodnim sąsiadom ruszyły państwa i instytucje, ale także indywidualne jednostki. W Polsce zaangażowało się wiele gwiazd. Ostatnio grupa muzyków, w skład w której weszli Margaret, Dawid Podsiadło, Young Leosia, Artur Rojek, Beata Kozidrak, Bedoes, Sokół, Żabson czy Skute Bobo, zebrała prawie milion złotych, które zostały przekazane Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. W różnego rodzaju akcjach biorą też udział celebryci zagraniczni. Mało kto zdecydował się jednak na pojechanie do samej strefy konfliktu. Inaczej zachował się Sean Penn, który jest obecnie w ogarniętym wojną kraju, gdzie nagrywa dokument o wojnie w Ukrainie.

Zobacz także: Gwiazdy pomagają Ukrainie: Bedoes, Błaszczykowski, Steczkowska, Reynolds

Dokument o wojnie w Ukrainie Seana Penna

Laureat dwóch Oscarów (dla najlepszego aktora w filmach „Rzeka tajemnic” i „Obywatel Milk”) do kręcenia dokumentu o konflikcie Rosji z Ukrainą przygotowywał się już od jakiegoś czasu. Penn znany jest ze swojej działalności humanitarnej, którą wcześniej prowadził między innymi na Haiti, co udokumentowano w filmie „Sean Penn – na ratunek Haiti”. Jego najnowszy projekt o Ukrainie powstaje we współpracy z Vice Studios. W ramach pracy nad filmem aktor odwiedził naszych wschodnich sąsiadów już pod koniec 2021 roku. Jeździł wtedy do znajdujących się tam jednostek wojskowych. Kiedy 24 lutego wojska Putina zaatakowały Ukrainę, Penn nie wahał się wrócić.

Sean Penn w Ukrainie

Sean Penn przybył do Kijowa w zeszłym tygodniu. Wziął tam udział w konferencji prezydenta Ukrainy, Wołodymira Zełenskiego. Rozmiawiał również z wicepremier kraju, Iryną Wiereszczuk. Filmowiec miał też nagrać dramatyczne wydarzenia, które rozgrywały się tego dnia w stolicy niepodległej Ukrainy. Ostatnio aktor widziany był podczas pieszej wędrówki ku polskiej granicy.

Słowa uznania

Ukraiński rząd kilka dni temu wydał oświadczenie, w którym przychylnie wypowiedział się na temat działań Penna.

– Reżyser specjalnie przyjechał do Kijowa, aby utrwalić wszystkie wydarzenia, które obecnie dzieją się w Ukrainie i powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj. Sean Penn należy do tych, którzy dziś wspierają Ukrainę w samej Ukrainie. Nasz kraj jest mu wdzięczny za taki przejaw odwagi i uczciwości.