Czy poznajecie tego artystę na zdjęciach?

igor_herbut2– ,,Lwia część” istniała w mojej głowie od dawna. Tekst zacząłem pisać na moim balkonie, patrząc na pamiętające wojnę kamienice na Starej Pradze.

W teledysku do utworu „Lwia część” możemy zobaczyć niepublikowane dotąd materiały wideo z dzieciństwa m.in. wokalisty zespołu Igora Herbuta. Co ciekawe, Herbut jest także reżyserem wideoklipu.

igor_herbut3

„Lwia część” jest czwartym singlem promującym platynową, nominowaną do tegorocznych Fryderyków płytę pt. Scarlett . Jak zdradza Igor Herbut, utwór powstał w jego rodzinnym domu w Przemkowie.

– ,,Lwia część” istniała w mojej głowie od dawna. Tekst zacząłem pisać na moim balkonie, patrząc na pamiętające wojnę kamienice na Starej Pradze. Potem usiadłem do piana i grałem tę jedną harmonię przez wiele godzin. Wiedziałem, że mam w garści bardzo ważne małe ziarenko, z którego może wyrosnąć coś o wielkiej mocy. I czułem, że muszę je zasadzić w moim rodzinnym domu. Wsiadłem w samochód i za kilka godzin byłem w moim małym pokoju w Przemkowie. Mama zrobiła kanapki. Usiadłem przy starym pianinie, na którym grałem jako mały chłopiec. Było kompletnie rozstrojone. Wydzwoniłem wszystkich stroicieli w Lubuskiem i Dolnośląskiem. W końcu jeden się zgodził. Przez pięć godzin pieczołowicie stroił każdą strunę… Jak jubiler… jakby malował najbardziej precyzyjny obraz… delikatnie, z namaszczeniem i w skupieniu. I zaraz po jego wyjściu powstała ,,Lwia część” – zdradza wokalista zespołu LemOn. – ,,Lwia część” to bardzo ważny utwór na naszej płycie. Powstał z ogromnej potrzeby serca i duszy – dodaje muzyk.

igor_herbut

Oprócz warstwy muzycznej i tekstowej uwagę zwraca teledysk. Utwór został zobrazowany archiwalnymi, niepublikowanymi dotychczas materiałami wideo członków zespołu LemON. Możemy w nim zobaczyć m.in. Igora Herbuta z lat dzieciństwa. Reżyserem klipu jest sam Igor, którego na każdym kroku realizacji wspierała współautorka części tekstów na albumie, Małgorzata Dacko.”Lwia część” jest kolejnym dowodem na to, że zespół LemON w tworzeniu przebojów nie ma sobie równych. W niespełna dobę teledysk obejrzało ponad 25 tysięcy osób, a obecnie liczba wyświetleń przekroczyła 38 tysięcy.