Jaka nagroda czeka Agnieszkę Radwańską po wygranej w Singapurze?

agniezka radwanska w singapurze
Agnieszka Radwańska. GA

Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Petrę Kvitową w finale turnieju Masters w Singapurze 6:2, 4:6, 6:3. To był wielki sukces tenisistki, choć niewielu stawiało na zwycięstwo, szczególnie po nieudanej rozgrywce z Marią Szarapową i Flavią Pennettą.

Agnieszka Radwańska. Facebook

Od początku Agnieszka nie pozwalała sobie na błędy. Jak podaje eurosport Kvitowa popełniła ich, aż 15, zaś Isia tylko jeden. Niedzielny pojedynek trwał dwie godziny i pięć minut. Tenisistki spotkały się na korcie po raz dziewiąty. Trzykrotnie Agnieszka zwyciężyła.

WTA Finals to jedna z najbardziej znaczących imprez sportowych. Polka wygrała w niej dwa miliony  dolarów.

Agnieszka Radwańska zaczęła turniej w Singapurze od dwóch porażek – z Marią Szarapową i Flavią Pennettą. Dzięki zwycięstwu nad Simoną Halep i korzystnemu układowi pozostałych spotkań zdołała jednak awansować do półfinału.

W batalii o finał Radwańska stoczyła niezwykle wyrównany bój z Garbine Muguruzą. Ostatecznie zwyciężyła i miała dzięki temu powalczyć o główne trofeum. Jej finałową rywalką została Petra Kvitova, która dość niespodziewanie wyeliminowała Marię Szarapową.

Spotkanie z Kvitovą Agnieszka Radwańska zaczęła znakomicie – pierwszego seta wygrała 6:2. W drugiej partii Polka złapała lekką zadyszkę, przegrywając ostatecznie 4:6. Niezbyt udany był też początek decydującego seta, ale w dalszej jego części „Isia” znów była fenomenalna. Wygrała 6:3, a to oznaczało triumf w całym turnieju.

Po ostatniej piłce Radwańska nie ukrywała wzruszenia. – Nie mogę w to uwierzyć – mówiła przez łzy. Chwilę później wzniosła w górę trofeum dla zwyciężczyni WTA Finals (fot. AFP, PAP/EPA).

W nagrodę Agnieszka Radwańska dostanie czek na ponad 2 miliony dolarów.