Jaki makijaż zrobić na spotkanie online z kamerką?

Pandemia sprawiła, że wiele spotkań, zarówno służbowych, jak i towarzyskich, odbywamy w świecie wirtualnym. Mimo że rozmówca nie widzi nas na żywo, w obiektywie kamerki również chcemy wyglądać idealnie. Jak przygotować makijaż na spotkanie online?

makijaż na spotkanie online
Jaki makijaż zrobić na spotkanie online z kamerką?

Internetowa konferencja, spotkanie z przyjaciółmi na Zoomie, a może randka online? Wszystkie te okazje są dobre, by zachwycić perfekcyjnym makijażem. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób się pomalować, by wyglądać dobrze w obiektywie kamerki komputerowej. Na które części twarzy szczególnie zwrócić uwagę? Jakich kosmetyków użyć? Zamieszczamy kilka porad, które pozwolą przygotować idealny makijaż na spotkanie online.

Nie bójmy się wyrazistości

Większość kamerek komputerowych nie odznacza się wspaniałą jakością przekazywanego obrazu, dlatego też powinnyśmy uczynić naszą twarz wyraźną. Ważne w tym przypadku jest przede wszystkim konturowanie. Warto skutecznie uwydatnić kości policzkowe bronzerem oraz podkreślić kształt oczu. Rozmyte kolory zostawmy na spotkania w realu. W kamerce makijaż jest mniej widoczny, więc nawet jeśli troszkę przesadzimy z wyrazistością, być może na ekranie komputera efekt końcowy okaże się dużo lepszy. Nie oznacza to jednak, by używać wszystkich kosmetyków dwa razy mocniej i więcej – nawet w przesadzie dobrze zachować umiar.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeśli naszą skórę pokrywają drobne niedoskonałości, może warto zrezygnować z ich zakrywania – prawdopodobnie nie będą dostrzegalne na monitorze rozmówcy. Zamiast tego lepiej mocno podkreślić to, co naprawdę zauważalne. Skupmy się przede wszystkim na brwiach, oczach i ustach. W kamerce komputerowej będą to najlepiej widoczne części naszej twarzy.
Użyjmy kredki do brwi oraz tuszu do rzęs. Możemy skorzystać z eyelinera, by oko było lepiej podkreślone. Jeżeli planujemy zastosować cienie do powiek, zdecydujmy się na mocniejsze kolory. Na usta z kolei dobrze nałożyć lekki, ale świecący błyszczyk lub szminkę.

Światło – czynnik kluczowy

Dobre oświetlenie to podstawa. Jeśli odbędziemy spotkanie online w zaciemnionym miejscu, całe nasze makijażowe starania pójdą na marne. Siedząc przed komputerem po ciemku, skazujemy się na to, że światło komputera oświetli naszą głowę w nienaturalny sposób. Twarz stanie się trupio blada, a na ciemnym tle będzie przypominać księżyc w pełni. Na dodatek użyte podczas tworzenia make-upu kolory staną się nazbyt wyraźne, kontrastując z białą skórą.
Jeśli jednak zadbamy o dobre oświetlenie, pamiętajmy, że nasza twarz nie będzie potrzebowała dodatkowego blasku. Z tego powodu należy zrezygnować z użycia rozświetlacza w makijażu na spotkanie online. Może on spotęgować świecenie przed kamerą, którego każda z nas wolałaby uniknąć.

Kontrola efektów

Przygotowując make-up na wirtualne spotkanie, warto sprawdzić, jak będzie nas widział rozmówca. W tym celu możemy przed połączeniem na próbę włączyć kamerkę w komputerze i zobaczyć, czy prezentujemy się na ekranie satysfakcjonująco. W tym przypadku to lepszy pomysł niż przejrzenie się w lustrze, ponieważ na żywo dostrzegamy inne rzeczy, niż uwypukla kamera. Upewnimy się też, czy w miejscu, w którym siedzimy, jesteśmy dobrze naświetlone.

EP