Jedz zdrowo i z pomysłem – wprowadź zdrowe nawyki!

Problem otyłości zaczyna przybierać globalne oblicze. Szczególnie niepokojący jest fakt, iż nadwagę posiada już znaczny odsetek najmłodszej populacji, a co za tym idzie coraz młodsze dzieci mierzą się nie tylko z nadmiarem kilogramów, ale także chorobami będącymi wynikiem złego odżywiania.

jedz zdrowo z pomyslem

Najzdrowszą i najskuteczniejszą dietą świata jest zdrowe odżywianie. Zmiana nawyków żywieniowych pozwala znacznie ograniczyć ryzyko odkładania się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wpływa na poprawę ogólne stanu zdrowia, dlatego warto zmienić podejście do jedzenia i od najmłodszych lat wpajać dzieciom zdrowe nawyki żywieniowe, które zaprocentują także w dorosłym życiu.

Zdrowo nie znaczy niesmacznie

Większości z nas zdrowe odżywianie kojarzy się ze spożywaniem jedynie kiełków oraz innych mało atrakcyjnych pokarmów. Tak naprawdę zdrowa dieta może być bardzo różnorodna i smaczna, jednak musimy nauczyć się jak łączyć jej poszczególne składniki.

Zasady zdrowego odżywiania określają nie tylko, co powinniśmy jeść, ale także dotyczą sposobu przygotowywania potraw oraz częstotliwości ich spożywania. Jeżeli chcemy zdrowo się odżywiać na początek warto ustalić stałe pory posiłków i co ważne zacząć jeść regularnie – 3 posiłki główne oraz dwie przekąski pozwolą zapobiegać skutkującym magazynowaniem tkanki tłuszczowej napadom głodu i ochocie na słodkie przekąski.

 Chcąc przejść na zdrową dietę należy także:

Ograniczyć spożywanie słodyczy i słonych przekąsek
Wyeliminować z menu śmieciowe jedzenie
Unikać spożywania nadmiaru tłuszczów zwierzęcych
Zastąpić napoje gazowane i słodzone cukrem oraz sztucznymi słodzikami soki wodą mineralną
Włączyć do codziennego menu 5 porcji warzyw i owoców
Zastąpić bezwartościową pszenną mąkę zbożami z pełnego przemiału
Spożywać większe ilości ryb, chudego mięsa oraz chudego nabiału

Już niewielka zmiana codziennych nawyków żywieniowych pozwoli poprawić stan zdrowia i ograniczy ryzyko powstawania chorób związanych z nadwagą.

Jeżeli chcesz skorzystać z wartościowych porad dotyczących zdrowego żywienia oraz poznać smaczne przepisy na wartościowe dania koniecznie odwiedź stronę jedzmy-zdrowo.pl

Znajdziesz tam wiele przydatnych podczas komponowania codziennego menu porad kulinarnych i ciekawostek, poznasz przepisy na zdrowe i smaczne dania oraz nauczysz się jak jeść zdrowo i z pożytkiem dla Twojego organizmu.