Jesienna dieta na płaski brzuch – co jeść, by osiągnąć efekty?

Oponka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Stosujesz wymyślne diety, a mimo to wciąż nie możesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha? Sprawdź naszą propozycję!

Dieta na płaski brzuch
Jesienna dieta na płaski brzuch – co jeść, by osiągnąć efekty?

Dieta dla płaski brzuch wcale nie musi być skomplikowana. Być może upragnione efekty są w zasięgu ręki. Zatem co jeść, aby cieszyć się szczupłą sylwetką?

Dieta odchudzająca – brzuch to nie wszystko

Jeśli chcesz przeprowadzić skuteczne odchudzanie brzucha, tak naprawdę powinieneś zdecydować się na ogólne odchudzanie całego ciała. Nie ma bowiem sposobu, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej tylko z brzucha. To, w którym miejscu ciała w pierwszej kolejności i w największym stopniu gromadzi się tłuszcz, jest kwestią bardzo indywidualną. U niektórych będą to uda, a u innych biodra lub szyja. Często jest to właśnie brzuch. Dlatego też nawet osoby, które nie zmagają się z nadwagą, mogą mieć problem z oponką z tłuszczyku.

– Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej na brzuchu nie jest problemem, z którym poradzimy sobie miejscowo. Aby mieć płaski brzuch, trzeba zadbać o odpowiednią dietę, trening całego ciała i zmianę stylu życia. Oznacza to, że nawet jeśli masz chude ręce i uda, a tkanka tłuszczowa odkłada się w Twoim przypadku przede wszystkim na brzuchu, to odpowiedzią na Twoje potrzeby będzie odchudzanie. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej z żadnej części ciała w inny sposób niż zmniejszając kaloryczność diety. Jeśli martwisz się, że ucierpi na tym reszta Twojej sylwetki, to jest to idealny moment, aby zmobilizować się także do odpowiedniego treningu na siłowni – delikatne zwiększenie masy mięśniowej przy ogólnym zmniejszeniu tkanki tłuszczowej w organizmie przyczyni się do poprawy proporcji sylwetki – wyjaśnia dietetyk kliniczny Michał Wrzosek.

Dieta na płaski brzuch – ważna jest ilość i jakość

Jeśli chcesz się odchudzić, powinnaś wprowadzić dietę o ujemnym bilansie kalorycznym. Innymi słowy, dzienne zużycie energii powinno być o ok. 15% wyższe niż ilość energii dostarczonej do organizmu w ciągu dnia. Ważne jest przy tym, aby dieta na płaski brzuch była bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W przeciwnym wypadku szybko odczujesz wyczerpanie, które po pierwsze zniechęci Cię do przestrzegania diety odchudzającej brzuch, a po drugie będzie to po prostu niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Dieta na płaski brzuch bogata w warzywa i owoce

Te produkty dostarczają licznych składników odżywczych oraz pozwalają się najeść, jednocześnie nie powodując odkładania tkanki tłuszczowej. Posiadają bowiem niewiele kalorii.
Według wskazań fachowców warzywa powinno się jeść co najmniej 3 razy dziennie, podczas gdy owoce wystarczy spożywać raz w ciągu dnia.

Błonnik jako niezbędny składnik diety

Jeśli dieta na szczupły brzuch ma być skuteczna, w zasadzie koniecznością jest wprowadzenie do niej błonnika. Powoduje on uczucie sytości, powstrzymując przed najadaniem się, a także wspiera pracę układu pokarmowego. Ponadto błonnik obniża indeks glikemiczny.
Składnik ten zawiera się m.in. w pieczywie razowym, makaronie pełnoziarnistym i w kaszy gruboziarnistej. W dodatku można go znaleźć również w nasionach roślin strączkowych.
Warto mieć na uwadze, że osoby nieprzyzwyczajone do spożywania błonnika mogą początkowo reagować na niego drobnymi problemami gastrycznymi. Niemniej z czasem dolegliwości powinny całkowicie ustąpić.